FRM TV

YOK OLAN GENÇLİK

YOK OLAN GENÇLİK
Arzu Akgün
Arzu Akgün( arzuakgun@frmtv.com )
FRM TV' de Yazar
153 Kişi
27 Temmuz 2017 - 15:00

Bu gün okuduğum bir haberi sizinle  paylaşmak istedim. Haber şöyle; Turizm liselerin de Alkollü İçki ve Kokteyl Hazırlama Dersi kaldırıldı..

Aman Bravooo! Nasıl da büyük bir problem ortadan kalkmış alkışlıyorum. Güya gençler o yaşta alkolün tadını alıyor sonra da ellerinden  içki düşmüyor sokaklar da sızıyormuş.
Bu bir mizah mı ben alamadım nerede gülecektik?

Sizce sadece turizm okulundan mezun olanlar mı böyle oluyor? Ki bunu turizm okulundan mezun olan genclere hakaret sayıyorum. Benim Turizm mezunu nice arkadaşlarım  ve dostlarım var hepsi de pırlanta gibiler.
Şöyle bir sokaklara bakın bakalım gencecik evlatlarımızın tek sorunu bu mu? Gençlere yönelik eğer gerçekten bir şey yapılmak isteniyorsa önce uyuşturucunun önüne geçsinler onu ülkeye sokmayı yasaklasınlar, kimse başını kuma gömmesin yada başını çevirerek görmemezlikten gelmesin ve  Kimse de  bana kara mizah yapmasın ben buna ancak acı acı gülerim.

Durdurulması gereken uyuşturucu gibi devasa büyüklükte  bir dava var önümüzde tıpkı terör gibi. Keşke bunu değil de uyuşturucunun Türkiye ye sokulması satılması kesin ve kati olarak yasaktır diye bir haber paylaşa bilseydim. Şimdi diyecekler ki zaten yasak bu yüzden mi yaş ortalamaları ilk okullara kadar indi? Tavşana kaç tazıya tut dediklerinin sanırım hepimiz farkındayız.

Bu ülkede bir gün de yada bir gece de kimsenin ruhu duymadan alınan kararlar yada yasaklar yahut zamlar nasıl kolaylıkla  yapılıyorsa eminim bunun da ama kolay ama zor bir yolu vardır olmalı uyuşturucu başlı başına evlatlarımızın başında bir terör bunu niye kimse görmüyor? Aklım almıyor.

Artık Devlet ve yetkilileri  elini taşın altına koysunlar biz de vatandaş olarak tüm desteğimizle arkasın da durup üzerimize düşen her neyse seve seve yapalım,kurtulalım kurtaralım gençliği ama benim kara mizah olarak paylaşmam biliyorum ki hiç bir şeyi değiştirmeyecek ayrıca sadece gözünü kapayan yetkililer değil biz vatandaşlar da öyleyiz .Şu sosyal paylaşımlar da aşk meşk kadar çok uyuşturucuya hayır paylaşaydık belki bazı işler daha hızlı yürüdü. Ama ne gereği var nasıl olsa sizin çocuğunuzun böyle bir derdi yoktur ama bir gün sizinde  başınıza gele bileceğini aklınızdan hiç geçirmediniz değil mi?
Belki de bu söylediklerim bir çok kişinin umurunda olmayacak bizde biliyoruz diyeceksiniz biz ne yapa biliriz diyenler de olacak. Ama aşk meşkle ilgili bir şeyler yazsaydım eminim herkesin ortak bir cümlesi olurdu.
Bir sonuca varıldığı gün işte o zaman tarihe unutulmazlığımızın imzasını atacağız be  azizim. İşte ülkem o gün devrim yapacak tarihe kazınacak.
Ama gel gör ki; Hoca gözlerini kapatırsa cemaat uyur bizde hep böyle oldu ne acı ki hala da olmaya devam ediyor.

Nazım Hikmet Ran’ın dediği gibi
“Sen yanmazsan, Ben yanmazsam, Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa? “
Bari bunu hatırlayın yeter.

Belki genclerimize bir aydınlığı olur.
Gönül aynanıza gerçeklerin yansıması dileğimle

Sevgiyle kalın.

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS