FRM TV

YEREL BASIN

Seçkin Coşar’ın 17 Mart 2018 tarihli yazısı.

YEREL BASIN
Seçkin COŞAR
Seçkin COŞAR( seckincosar@frmtv.com )
FRM TV' de Program Yapımcısı
263 Kişi
17 Mart 2018 - 16:24

Kendini Aydın Doğan zanneden yerel medyacılar taklalara başladılar.. Ama tek ortak noktaları göbek , canım cicim ayakları ve her dönemin yalakası olmalarıdır.

Bazı yerel gazeteler şimdiden kimin nereye aday olması gerektiğini,kimin çok sevildiğini, hem de o ilçede yaşamadan ballandıra ballandıra yazıyorsa yalakalığın birinci evresi başlamış demektir.. Yerel medyanın bir kısmı SAĞILACAK İNEK gibi gördükleri Belediyelerden beklentilerine cevap alamadıklarında Belediyenin ve başkanın hakkında demediklerini bırakmazlar. Bak bende sana neler yapacağım modu başlar.

Belgelerin delilin ispatın varsa adam gibi hesap sorarsın. Bu hesabı vatandaşın adına sorarsın. Kendi menfaatlerin için değil… kızım sana söylüyorum gelinim sen işit tarzı söylemler , yazılar,tehdit vari gel gel haberleriyle para sızdırma peşinde koşan kendini duayen sanan yerelciler, bi bitmediniz beee…

Bu kendini duayen sanan tontişler her yerel seçim dönemini iple çeker. Avuçları kaşınmaya,burnu koku almaya başlamıştır.Eeee malum parada bitmiştir, hele birde bir yıldır işsizse aman aman durmadan kaç.. Ama çok enteresan özellikleri vardırbunların.Ne hikmetse Başkanlar onların her dediğine inanırlar, şeytan tüyümü var ne varsa artık,yada gözlerin de çok büyütmüşlerdir, tabiî ki bir açıkları yoksa..İşte bu tontişler bir anda bölgenin en önemli yerel yayını olurlar. Tam sayfa reklamları zaten alırlar, asıl önemli olan ve parayı gömdükleri yapmakla tehdit ettikleri haberlerdir. Maalesef, şantaja maruz kalan başkanlarında bir kısmı çok da temiz değildir yani…

Hemen hemen her gün yazan bazı yazılarında başkanları ve vekilleri belirleyen,kiminde başkanlara iltifat üstüne iltifat yağdıran, para karşılığı haberler yapan, kimi zaman ekranlarda kimi zaman ekran arkasında gördüğümüz kişileri şimdilerde elinde makine fotoğraf çekmeye çalışırken görebiliyoruz, hayırdır üstad gazeteciliğe mi dönüyorsunuz?.. Yok yok bence makinalarını deniyorlardır ne alaka canım.. eeee malum yerel seçimler yaklaşıyor, ısınma turlarına kalemlerden sonra makinalarla başlamak lazım. Bu tontişlerimiz epey bir zaman basın danışmanlığı için kapıları tırmaladı, baktı olmadı muhabirlik yapayım dedi o da tutmadı,bende yazarım o zaman dedi Allah ne verdiyse kimden ne kopardıysa başladı sıralamaya..

Senaryo belli ,sahne belli, roller belli,oyuncularda hazırrr eeee ne duruyorsun helva yapsana.. Midemiz bulanarak 1,5 yıl bu tontişlere nasıl katlanacağız çok merak ediyorum.

HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS