FRM TV

VATANSIZLARIN VATANI AMERİKA

VATANSIZLARIN VATANI AMERİKA
Sedat Çağırgan
Sedat Çağırgan( sedatcagirgan@gmail.com )
FRM TV'de Blog Yazarı
100 Kişi
16 Şubat 2018 - 2:58

* 1492 Yılında İspanyollar tarafından keşfedildi.

* İlerleyen yıllarda Portekiz, Fransa ve İngiltere buraya akın etti.

* Yerel halk katledildi. Sadece Kızılderililer değil İnka gibi yerel  medeniyetler de yok edildi.

* Bu temizlikten sonra Avrupa’da istenmeyen suçlular, dilenciler ve işe yaramaz olarak görülen insanlar yeni bir hayat vaadiyle bu yeni kıtaya gönderilerek güya Avrupa temizlendi.

* Bir süre sonra Fransa ve İngiltere başta, Avrupa’da Avrupa devletleri arasında çıkan savaşın verdiği ekonomik yükü azaltmak için İngiltere’nin bu kıtaya yerleştirilen insanlardan almak istediği ağır vergiler burada yaşayan insanların isyan etmesine neden oldu ve halk ayaklandı.

* Avrupa’daki savaşta İngiltere ile kozlarını paylaşamayan Fransa bunu fırsat bilip bu yenidünyadaki isyancıları destekleyerek İngiltere’nin savaşı kaybetmesini ve Amerika Birleşik Devletleri’nin kurulmasını sağladı. Meşhur özgürlük anıtı da bu desteğin hediyesi olarak Fransa tarafından yapılmıştır.

* Bu çiçeği burnunda ülke bir süre iç sorunlarla uğraşmış sonra kendini toparlamayı başarmıştı. Bunda Avrupa’daki savaşlarda ülkelerini terk etmek zorunda kalan zenginler ve suçluların katkısı büyüktür.

 

*Peki, neden VATANSIZLARIN VATANI diyorum?

 

*İspanyollar tarafından bulunmuş, ülkesinde istenmeyen insanlar tarafından kurulmuş, İngiltere tarafından sömürülmek istenmiş ama Fransa’nın desteği ile kurtulduğu halde anadili İngilizce olmuş ve günümüzde Fransa ile düşman, İngiltere ile dost olmuş.

* Hatta 2nci Dünya savaşında Fransa Almanya tarafından işgal edildiğinde kılını kıpırdatmamış ama Almanlar İngiltere’yi işgale hazırlanırken savaşa girebilmek adına halk desteğini alabilmek için,  kendi donanmasına kendi topraklarında saldırılmasını sağlayıp kendi halkına büyük bir oyun oynamıştır.

* 2nci Dünya savaşında Rusya’ya ilerleyen Almanları durdurmak yerine İngiltere’ye yakın cephelerde savaşmıştır. Çünkü Ruslar Komünisttir. Komünistler de Almanlardan sonraki düşmandır.

* 2nci Dünya savaşına Amerika girmeseydi Almanya biraz geç de olsa zaten savaşı kaybedecekti.

* Peki, neden savaşa girmek için çok uğraştı?

* Birinci sebep Almanya’nın sahip olduğu teknoloji.

* İkinci sebep ise yardım ettiği ülkelere vereceği borçlar.

* Peki, yeni kurulmuş bir ülke, İngiltere ve Fransa gibi köklü devletlere verecek borcu nereden buldu?

 

* Kara para ve sömürü!

 

*Günümüzde bile Amerika’nın ekonomik olarak güçlü olmasının sebepleri farklı milletlere mensup insanların kendi ülkelerinde istenmemesi veya işledikleri suçlar yüzünden hayatlarından endişe etmeleri nedeniyle Amerika’ya yerleşmesiydi.  Finans sektörü bu nedenle Amerika’da gelişmiştir.

 

* Detay mı?

* Adam Çinli. Tipiden belli. Ama bağıra bağıra “ben Amerikalıyım” diyor. Neden acaba?

* Hadi o Çinli ülkesinde fırsat yakalayamadı bir milyar Çinliden sıra gelmediği için. Peki Amerika’ya yerleşen İngiliz ve Fransız milyarderler?

* Amerika yasalarına uyulduğu sürece farklı ülkelerde işlenen suçlar yüzünden bir Amerikalı kolay kolay cezalandırılmaz.

* Kendi başkanının öldürülmesi ile ilgili belgelerin mahkeme onay verse bile onlarca yıl incelenmesini yasaklayan bir ülke sizce ne kadar masum olabilir ve masumların yanında olabilir?

 

* Almanya’dan elde edilen teknoloji daha da geliştirilerek savaş yaralarını sarmaya çalışan Avrupa ülkelerinin önüne geçilmiştir.

* Bizim psikologlar yatırım ve sermaye olarak sadece 1 refleks çekici alıp, araştırma olarak da hastalarının en fazla çocukluklarına inerken Amerikalı psikologlar gerek cihazlara gerek araştırmalara milyonlarca dolar harcamış sonunda da Hollywood ve “psikolojik harp” çıkmıştır.

* Bugün sokakta 20’li yaşlarında bir gence Vietnam savaşını kim kazandı diye sorarsanız “Amerika” cevabını alırsınız. Çünkü Hollywood öyle öğretti.

* Peki bunu neden yapıyor?

* Amerika ordusunda diğer ülkelerde olduğu gibi bir MİLLET kavramı yok. Siyahi ırkı bile yaklaşık 40 yıldır insandan sayıyorlar. Millet kavramının savaşta askerler üzerinde etkisi büyüktür.  Japonya düşmanınızken yanınızda çekik gözlü bir silah arkadaşınızın olması sizde nasıl bir ruh hali uyandırır?

* Geri kalmış veya gelişmekte olan ülkelere uyguladığı sözde yardım siyaseti sonrasında Hollywood ve psikolojik harp sayesinde bu ülke halkları gözünde kendisini büyük ve yenilmez olarak göstermeyi başarmıştır.

* Nasıl mı?

* Kendi ülkemizden örnek vereyim.

* Önce Marshall yardımı düzenlediler. İhtiyacımız olanı üretmemiz yerine hediye edip ekonomimizi yavaş yavaş yönlendirmeye başladılar.

* Daha sonra eğitim sistemimiz konusunda akıl verip insanları düşünmeyen, analiz yapmayan yığınlar haline getirmeye çalıştılar.

* Daha da sonra satın alınan siyasetçi, sanatçı, din adamı, öğretim görevlisi, gazeteci  gibi hainlerin hitab ettikleri kişilere “Amerika olmazsa her şey mahvolur, Amerikasız bir dünya cehennem gibi olur, Amerika çok güçlü eğer düşmanımız olursa yok oluruz” gibi söylemlerle Amerika’nın güya büyüklüğü topluma aşılandı.

* Ve son olarak da Yeşilçam’ı devirip Hollywood saçmalıklarını dayattılar. Superman gibi saçma sapan bir karakteri hayranlıkla izlemenin açıklaması ne olabilir? Silah fuarlarında yapamadığı silah tanıtımlarını Hollywood aracılığıyla yaptı. Hem silahlarını tanıttı hem de kendine güvenmeyen toplumlar üzerinde korku yarattı.

 

* Konuyu dağıtıp kafa karıştırmayayım.

* Yukarıda yazdıklarıma göz atmış olsanız bile bu özeti anlayabilirsiniz.

* Günümüzde Amerika’nın güçlü görünmesinin sebebi teknolojisinden kaynaklı.

* Teknolojiye yatırım yapıyor çünkü Askerine güvenmiyor.

* Askerine güvenmiyor çünkü askerinin bir milliyeti yok. Başka bir milletin vatandaşıyken kaçmış gelmiş. Ya savaşın ortasında tekrar kaçarsa? Japonya’ya bu yüzden çıkarma yapıp işgal etmek yerine atom bombası atıp yok etti. Askerini sevdiği için değil, güvenmediği için. Askerini sevseydi ve onların can güvenliğini düşünseydi 2nci dünya savaşına girmek için donanmasının büyük bir kısmını Pearl Harbor limanında toplayıp Japonlara davetiye göndermezdi. Yada “Domuzlar körfezinde” çok fazla zayiat veririz” deyip operasyonu iptal eden kendi başkanları Kennedy’yi öldürmezlerdi.

 

* Ekonomisi, kendi vatandaşını bile sömürme üzerine çünkü vatandaşına güvenmiyor.

* Savaşta ekonomisi çökerse ayağındaki çorabı askerine verecek bir halkı yok. Çünkü haklı başka ülkelerin vatandaşı iken zoru görüp buraya sığınmış insanlardan oluşuyor. Amerika bir ülke değil, suçlu ve korkak milyarderlerin kurduğu bir şirket. Halkımız dediği insanlar da vatandaş değil çalışanlar. Şirket iflas ederse çalışanlar kaçar.

 

* İstihbaratta teknolojiye ağırlık veriyor çünkü insanlara güvenmiyor. İnsanlara güvenmiyor çünkü casus ve ajanların çoğu farklı milletlerden.

 

* Amerika Devleti insanına güvenmiyor çünkü insanlarının bir Anavatanı yok.  Çünkü halkı bir zamanlar başka ülkelerin vatandaşı, milleti idi.

* Amerika, anavatanını terk edenlerin vatanı.

 

* Vatansızların vatanı.

* Ya yine terk ederlerse?

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS