FRM TV

Sümela Manastırı bayramda doldu, taştı

Sümela Manastırı bayramda doldu, taştı
FRM HABER MERKEZİ
FRM HABER MERKEZİ( frmhabermerkezi@gmail.com )
Yayınlanan haberlerde düzeltme, uyarı, şikayet ve önerilerinizi "İLETİŞİM" bölümünden mesaj göndererek editörlerimizle anında irtibata geçebilirsiniz.
164 Kişi
07 Haziran 2019 - 2:44

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve 22 Eylül 2015 tarihinde restorasyon çalışmaları nedeniyle ziyarete kapatılan Sümela Manastırı’nın bir bölümü 25 Mayıs’ta ziyarete açıldı. Birinci avluya kadar olan bölümünün ziyarete açılmasının ardından yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Sümela Manastırı Ramazan Bayramı’nda ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçilere tehdit oluşturan kayaların 20 kişilik endüstriyel dağcı ekibi tarafından tek tek 200 metrelik yamaçtan aşağıya düşürülerek sarp yamaçlar temizlendiği Sümela Manastırı’na 1 Haziran’a kadar ücretsiz giriş yapılırken, bu tarihten itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından giriş ücreti 10 lira olarak belirlendi. Açıldığı günden itibaren 14 bin kişinin ziyaret ettiği Sümela Manastırı’nı Ramazan Bayramı’nın birinci gününde bin 990, ikinci gününde ise 4 bin 418 kişi ziyaret etti. Ramazan bayramında toplamda 6 bin 408 kişinin ziyaret ettiği manastırda araç yoğunluğu nedeniyle trafik kilitlendi. Milli parkın bir bölüme kadar araç girişine izin verilirken, manastıra çıkmak isteyenler ziyaretçiler ister patika yollardan yaya olarak isterse minibüsler aracılığıyla manastıra ulaşıyor.

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS