ALTIN 219,2784
DOLAR 5,3243
EURO 6,0497
BITCOIN 18,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

ŞÜKÜR SEBEBİM OLUR MUSUN?

Arzu Akgün
FRM TV' de Yazar
18.12.2017

Arzu Akgün’ün 18 Aralık 2017 tarihli blog yazısı.

Bazen hiç beklemediğimiz zaman da beklemediğimiz olaylar yada insanlar hayatımıza giriveriyor bunların bazıları kötü bazıları ise hayatını mutlu edecek kadar sana huzur verici şeyler oluyor. Elbete ki hepimiz zaman zaman kötü dönemlerden geçiyoruz büyük sarsıntılar yaşıyoruz hayat bu ne yazık ki bize anlatılan pembe masallar gibi değilmiş üstelik bunları da bir zamanlar sevdiğimiz en güvendiklerimizden aldık o delice büyük sarsıntıları, hatta bazen bu sarsıntılar neredeyse 7 şiddetin de depremler meydana getirdi bir bakıyorsun  üzerine  yıkılan bir enkaz altında bulu veriyorsun kendini. Kalkmaz bu enkaz diyorsun kalkmaz azizim. Peki kalkıyor mu? Korkma elbete ki kalkıyor sen onun altından çıkıyorsun çıkıyorsun da ama nasıl mutlaka bir eser bırakıyor geldi geçti diyeseye kadar bir bakmışsın  alıp götürdüğü parayla pulla tekrar yerine koyamayacağın şeyler almış senden.
Ya aldıklarının yerine ne bırakmış hiç baktınız mı? Ben baktım herkese herşeye delice bir güvensizlik bir şüphe koca bir inançsızlık.
Peki bu hep mi böyle sürüyor?
Sizi bilmem ama bende böyle olmuyor..

Çünkü biliyorum ki ben kimse ile doğmadım kimse için de ölmem bu yüzden kimse hayatımın
fotosenteze adamış bi ot gibi geçeceğini düşünmesin.

Sadece şükür etmemize yardımcı olan insanlar olaylar bir teselli ışığı gibi geçte olsa hayatımıza sızıyor sanki adeta şükür sebebimiz olu veriyor. Bazen de değeri hak edenler yeni enkaz altından çıkmışlara denk gelince o hak ettikleri değeri alamıyorlar, kızmayın o enkaz altından çıkanlara hemen kızıp vazgeçmeyin  biraz sabır biraz anlayışla o insanların hayatın da tutunacak tek insan bile olmayı başara bilirsiniz kim bilir belki de bir insanın şükür sebebi bile  olabilirsiniz. Dedim ya sadece  biraz anlayış bir tutam da sabır sonuç mu?Kim bilir azizim belki de yıkılan güven ve inançların tekrar temelini sen ata bilirsin neden olmasın o temelin sahibi niye sen olmayasın.?
Bir insanın şükür sebebi olmak için neyi bekliyorsunuz olmaz mı? Olur Onun arkadaşı,dostu, eşi,sevgilisi hatta en değerlisi evladı bile olursunuz emin olun olursunuz ,önemli olan bir insanın  Allah’a şükür sebebi olabilmeniz 😉

Dilerim hayatınızın tüm yollları şükür sebebi insanlara çıksın. Oralar da karşılaşmak dileğiyle şimdilik
KALIN SAĞLICAKLA

0