FRM TV

SOSYAL MEDYA ARKADAŞLIKLARI

Peki bu kadar güzel verimli bir iletişim aracını herkes böyle kullanıyor mu?

SOSYAL MEDYA ARKADAŞLIKLARI
Arzu Akgün
Arzu Akgün( arzuakgun@frmtv.com )
FRM TV' de Yazar
125 Kişi
15 Eylül 2017 - 23:03

Siz hiç yüzünü görmediğiniz nerede yaşadığından emin olmadığınız sadece resimlerinden paylaşımlarından yada mesajından empati yapıp sempati duyduğunuz hatta en yakınınızdan bile çok sevdiğiniz kişi yada kişiler oldu mu?
Evet tahmin ettiğiniz gibi sosyal medyadan bahsediyorum. Bende sizin gibi uzun zamandır sosyal medyayı kullananlardanım ve bu sosyal ağları her zaman elimden geldiğince amacına uygun kullanmaya özen gösterenlerdenim .

Amaç  ne diye soracak olursanız doğru bilgi paylaşımı bazen keyif verici hoş ve gülümseten bazen de okurken düşündüren elimizden geldiğince reel hayatımız da yaptığımız gibi arkadaş seçimin de özen göstermemizi gerektiren bir amaç güdüyor ve bu doğrultu da kullanıldığı sürece sosyal medya sanıldığından da mükemmel bir iletişim aracı, bilginize bilgi katıp bazen kelime haznemizi bile genişletmemize faydalı oluyor.

Hele bir de dedim ya hiç tanımadığınız insanları sevebiliyorsunuz.

Ben bu sosyal medyadan edindiğim birbirinden güzel insalarla karşılaştım hatta onları o kadar çok sevdim ki sanal alemden çıkarıp özel hayatıma kattım. En sevdiğim arkadaşım en sevdiğim dostum en sevdiğim kardeşim oldular ve onlar da tıpkı benim gibi beni kendi hayatlarına böyle kattılar. Elbette ki yanılgılarım da oldu ama nede olsa bende kusursuz değildim. Karşılıklı anlaşmazlıklar sonucu yollarımızı ayırdıklarımız da oldu. Kötü değillerdi sadece fikir uyuşmazlığımızdı yollarımızı ayrı tutan yine de onları da tanımak benim için bir deneyimdi. Kâh üzdüm kâh üzüldüm ama yinede dilerim onların da yolu anlaşabileceği kişilerle kesişsin.

Peki bu kadar güzel verimli bir iletişim aracını herkes böyle kullanıyor mu?

Bu soruya evet demeyi o kadar çok isterdim ki ama ne yazık ki evet demek mümkün değil. Sahte hesaplarla kendini gizleyen mi ,kadın olup erkek profilinle, erkek olup kadın profiliyle gezen mi kişilik bozukluğunu her türlü ortaya koyan mı, klavye şövalyesi mi yoksa vatan millet Sakarya değip ama vatanı için kılını kıpırdatmayan mı, vatanına ATATÜRK’E adeta düşman mı yoksa sadece dine ALLAH’A inanan bir tek oymuş da biz değilmişiz gibi ahkam keseni mi sapığı manyağı dolandırıcısını mı  ararsın dolu kısacası say say bitmiyor, tahmin ederim ki siz de benim gibi bunlardan birisine mutlaka rastlamışsınızdır. Anlayacağınız Reel de olduğu gibi sosyal medyada da bir iyi bir kötü var. Bu yüzden şahsi tavsiyem şudur ki  sosyal medyayı sayı artırmak beğeni almak için değil insanları rahatsız edenlerden sahte hesaplardan uzak durarak kullanmanızdır onları aranıza almayın almayın ki onlar da bunu yapmaya devam etmesin.

Bunlardan o kadar çok var ki değil onlarla sohbet etmek karşılaşmak bile istemiyorum.

Dilerim ki hepimizin  reel hayatına da sosyal ağına da gerçek insanlar yansısın.

SEVGİYİ SEVGİYLE PAYLAŞMANIZ DİLEĞİ İLE…

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS