FRM TV

Sokak Sanatçısına Para Cezası Kesildi

İZMİR in Alsancak semtinde sokak sanatçısı Erdal Coşkun a, canlı heykel performansı sergilediği için, zabıta tarafından, Kabahatler Kanunu kapsamında çevreye zarar verdiği gerekçesiyle 153 lira para cezası kesildi.

Sokak Sanatçısına Para Cezası Kesildi
371 Kişi
12 Mart 2019 - 3:13

İzmir’in Alsancak semtinde sokak sanatçısı ‘a, canlı heykel performansı sergilediği için, tarafından, Kabahatler Kanunu kapsamında ‘çevreye zarar verdiği’ gerekçesiyle 153 lira para cezası kesildi.

‘de yaşayan ve 2008 yılından bu yana canlı heykel performansı sergileyen Erdal Coşkun, dün (pazar) de Alsancak semti ‘ne geldi. Yine performans sergileyen Coşkun’un yanına gelen ekipleri, gösteriye son vermesini istedi. 11 yıldır aynı yerde performans sergilediğini söyleyen Coşkun’a, Kabahatler Kanunu kapsamında, ‘çevreye zarar verme’ maddesinden 153 lira para cezası verildi.

Dünyanın birçok yerinde canlı heykel performansı sergilediği söyleyen ve böyle bir ceza karşısında şaşkınlık yaşadığını belirten Coşkun, Bizler Sokak Sanatları Atölyesi’nin üyeleriyiz. Ben genel sanat yönetmenleriyim. 2008 yılından beri İzmir’de ‘de ve dünyanın birçok yerinde gösteriler sergiliyoruz. Performans sanatı ve sokak sanatı ile ilgili sanatseverlere bu şekilde ulaşmaya çalışıyoruz. Ben 11 yıldır performansa çıkıyorum. Alsancak’ta Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde dün zabıtalar dilencilik suçlamasıyla ceza yazdılar. Sokak sanatını anlattım. Dünyada yaptığımız performanslardan bahsettim. Şu anda canlı heykel konusunda 24.5 saat rekorum olduğunu, bunu 35 saate çıkarmaya çalıştığımı anlattım. Fakat beni anlamadılar. 153 liralık ceza kestiler. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Çünkü herhangi bir ses sistemi kullanmıyordum. Pandomin sanatının alt dalı olan donuk imgeyle canlı heykel performansı sergiliyordum dedi.
ekiplerinin kendisine dilenci muamelesi yaptığını öne süren Coşkun, şunları söyledi

Arkadaşlara anlatmaya çalıştım. İzmir özgür bir şehir. Bu sanat, sokaklarda 11 yıldır var. Tam seçim öncesinde sokak sanatçılarının sokaklardan kaldırmaya çalışmak, onlara seyyar satıcı, dilenci muamelesi yapmak bizi rahatsız ediyor. Bu konuda kentin kurumlarını, derneklerini ve siyasilerini sokak sanatçılarına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Sokakta insanlara sanatımızla ulaşıyoruz. Sokaklar sanatla aydınlanıyor. Biz sokakları güzelleştiren, insanları mutlu eden insanlarız. İnsanlar bizi istediği sürece sanatımızı yapmaya devam edeceğiz. – İzmir

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS