FRM TV

Şoför abi, bir kız çocuğu, bir de ben

Şoför abi, bir kız çocuğu, bir de ben
Duygu Çetin
Duygu Çetin( duygucetin@frmtv.com )
FRM TV'de Program Yapımcısı
108 Kişi
13 Temmuz 2017 - 17:49
Belediye bize, biz belediyeye çalışıyoruz…
Kimi zaman balık istifi, kimi zaman Ülkede çalınıp çırpınan onca şey varken 1 tl lik indirimle gitmeye çalışan bir kız çocuğuna mı yeter güç?
Otobüse bindim, onca yer olmasına rağmen bir kız bekliyor giriş kapısının yanında. Telefonla konuşmasam soracaktım “-basayım mı kartı mi?”  diye.  Öyle bir arayışının olmadığını da farkedince, şoförün arkasındaki koltukta oturan arkadaştan izin isteyip oturdum cam tarafına.
Bir kaç durak sonra kızımız indikten sonra Şoför abimiz başladı kıza saydırmaya! Bağıra bağıra…
Hemen arkasında oturuyorum ve sesi öylesine rahatsız ediyor ki, aslan kesilmiş kükrüyor. Dünyayı kurtarmışcasına.
Bir katili bir caniyi yakalamışcasına efelik taslıyor. Hiç kimse sesini çıkarmıyor koca otobüste.
En son dayanamayıp bağırmaması için uyarıda bulundum. Sağolsun uyarımdan sonra sustu. Yol boyunca ara ara dönüp arkasını yokladı “Kim bu hadsiz rahatsızlığını dile getiren”
Son durakta öyle herkes kendi yoluna olmayacağını biliyordum.
Abimiz kesmeye devam etti. Ben de arkadaşımla uygun bi ses tonunda konuşmaya… Son durak … Şoför abimiz “-Siz olayı bilmiyorsunuz.  Bana hakaret etti, beni enayi yerine koydu, ben de bir babayım, 20 yaşında kızım var.” gibi gibi ifadelerle söylemlerine devam etti. Peki dedim “-Kızımız buradayken niçin sustunuz? Gittikten sonra genç kızımızın arkasından konuşmaya devam ettiniz? Hatta bütün otobüsü inletmeye, Ablasının öğrenci kartıyla yakaladığınız için kendinizi günün kahramanı, kızı da….
Otobüs durduğu zaman şoföre ismi ile hitap eden hemcinsim bir arkadaş “-Sizde telefonla konuştunuz, biz size sesimizi çıkardık mı?”  dedikten sonra yanımdaki arkadaşa kendisine herhangi bir rahatsızlık verip vermediğimi sorduğumda, rahatsızlık duymadığını ifade etti…  Şoför abimiz sesinin önce güvenlik için yapılan camdan diğer yolcuların sesinin gelmediğini ifade etti ve abimiz yanlış olmasın ya 79 ya da 89 kilo olduğunu O cüsseye o ses normal kabul edilebilirmiş diye ifade etti.
Çok sevgili emekçi abi! ben de 49 kiloyum benim de sesim gür bu cüsseye rağmen. Ama ben bağırarak değil oktavı yukselterek çıkarmayı bilenlerdenim sesi…
Derdin ne? Çalınıp çırpılan bunca şey varken göz göre göre, sesini çıkarmaya korkarken herkes, Gücün o genç kıza mı onun gururuna mı? Onun arkasından ahkam kesmeye mi?
Öncesi de var dedin, öncesini bilmiyorum… Ben bindiğim zaman sessizdi iki tarafta sadece sohbet havasında bir kaç cümle geçti aranızda Ne konuştuğunuza da dikkat etmedim.
Sende bir babasın ne güzel ifade ettin kendini. O da bir genç kız. Kızından daha küçük bir genç kız belki de… inse bile, gitse bile başkasının kartıyla binse bile, O sözlerin hiçbirini hak etmedi o kız…
FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS