FRM TV

Orda Bir Köy Vardı Uzakta

Seçkin Coşarın Yozgat Akdağmadeni hakkındaki yazısı…

Orda Bir Köy Vardı Uzakta
Seçkin COŞAR
Seçkin COŞAR( seckincosar@frmtv.com )
FRM TV' de Program Yapımcısı
205 Kişi
13 Nisan 2018 - 11:32

Orda bir köy var uzakta, gitmesekte görmesek de o köy bizim köyümüzdür…
Evet arkadaşlar memleket hasreti bir başkadır, gitmesen de görmesen de özlersin. Eskiden özlemlerimizi memleketten gelen kartpostallarla giderirdik. Ama şimdi uydudan, sosyal medyadan, memleketimizi, köyümüzü, orada yapılan çalışmaları takip edip vayy beee diyebiliyoruz.

Ben köyümden memleketimden uzakta doğup büyüdüm, ama çocukluğum her yaz memleketimde Akdağmadeni’nde ve Kırlar köyünde geçti. Tatil bitip dönerken iki gözümüz iki çeşme ağlayarak dönerdik şehre.

Sosyal medya hesaplarımızdan takip eder, oralarda yapılan değişikliklere hayran kalırdık. Bazı yerlerin değiştiğini görünce de üzülürdük. Neden üzülürdük biliyor musunuz? Şehirde yaşayarak küçük ilçemizi ve köyümüzü farklı doğal yaşanılacak yer olarak düşünürdük. Aslında orada yaşayan hemşehrilerimiz de ilkellikten bıkmış, büyük şehirlerdeki yaşantının oralara da gelmesinden mutluluk duyarlardı… Tabiki onlar haklıydı. Onlar için zor olan hayat şartları bizim için özlemdi. Çünkü bizler sadece yaz dönemi kısa bir süre zaman geçiriyorduk orada.

Yıllar sonra AKDAĞMADENİ’ne gittiğimde gözlerime inanamadım. Herşey o kadar değişmişti ki sosyal medyada gördüğümden çok çok daha güzel olmuştu herşey… İlçemin girişi, sanayi, hastane, çamlık, belediye binası, otogar ve daha sayamadığım birçok yer. Çok mutlu oldum, inanamadım. Buradan Ak Parti Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi DAŞTAN‘a teşekkürü bir borç bilirim. Çalışana hakkını vereceksin arkadaş! Parti marti düşünmeyeceksin. Seversin sevmezsin onu bilmem ama yapılanları gözlerin görmeyecek kadar kör olamazsın. Yine de görmüyorsan bakmasını bilmiyorsundur…

Başkan gecesini gündüzünü ilçeye adamış, dereleri bile ıslah etmiş, köy yollarını söylemiyorum bile… Benim köyümün sokakları bile kilit taştan yapılmış. İnanın kendisini hiç tanımam ama büyük hayranlık duyuyorum. Başkan yolunda bahtın da açık olsun. Köyümün genç muhtarından da bahsetmeden geçemeyeceğim. Akdağmadeni Kırlar Köyü Muhtarı Musa GÜRSOY… Maşallahın var muhtar her taşın altında varsın, yıllardır köyüme yapılmayanları yapmışsın, camisi, yolları, mezarlığı, kardeş okul girişimi, köyümüz yaşlı ve gençlerine yaptığın tarihi geziler, ne diyeyim ki helal olsun sana…

Son olarak Güzel Türkiye’min, yiğidin harman olduğu yer denildiğinde akla gelen şehri YOZGAT’ımın, havasıyla çamlığıyla meşhur şirin ilçesi AKDAĞMADENİ Belediye Başkanı Suphi DAŞTAN ve Güzel köyüm, hasret çektiğim KIRLAR’ımın genç muhtarı Musa GÜRSOY’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkürü bir borç bilirim… Bülbülü altın kafese koymuşlar, ille de vatanım demiş…  Nörek özlüyoz gardaş… Sevgiyle kalın.

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS