FRM TV

NE İZMİR’MİŞ BE

NE İZMİR’MİŞ BE
Seçkin COŞAR
Seçkin COŞAR( seckincosar@frmtv.com )
FRM TV' de Program Yapımcısı
115 Kişi
03 Ağustos 2017 - 9:44

Ne İzmir’miş  Milletin dilinden düşüremediği. Hayatında hiç İzmir’e gelmemiş ve hatta hiç İzmir’li bir tanıdığı dahi olmamış insanların İzmir’i ve İzmir insanını yorumlaması ne kadar da tuhaf. Hani olumlu olanını inanın çok az gördüm.

Öyle bir algı var ki biz İzmir’de sanki sabah akşam içiyoruz, işe güce gitmiyoruz, vatan millet umurumuzda değil, haftanın beş günü Cumhuriyet mitingleri yapıyoruz, ha bu arada mitinglerde bira şişeleri de ellerimizdeymiş .. Ama böyle düşünenleri yadırgamıyorum, çünkü İzmir’e milletvekili bile olmayan vekillerin kalkıp da İzmir gençleri içmekten başka bir şey bilmez, İzmir’i ayakta tutan dışarıdan gelen Anadolu insanıdır gibi söylemlerde bulunması ve her söylediğine doğrudur diyen şakşakçılarının olması sonucu bilende bilmeyende konuşuyor işte. Ne yani Anadolu’da içen yok mu?

İzmir genci de yaşlısı da içeceği yeri de duracağı yeri de çok iyi bilir. Haftada beş gün olmasa da her Cumhuriyet mitinginde yerini alır, elinde bira şişesiyle değil Türk bayraklarıyla, Atatürk posterleriyle, içip de milletin karısına kızına terbiyesizlik yapmaz, saygıda kusur işlemez .Alkol aldıktan sonra cinayet işleyen tecavüz eden haberleri görüyoruz ,nedense bunların çoğu İzmir dışında, velhasıl kelam İzmir’ li ağzıyla içer…İçmeyene saygısızlık yapmaz, ne dinine ne Cumhuriyet’ine nede Atasına laf söyletmez. İnsanlığın doğasında var yaşadığı yerdeki sorunlarla ilgili makamları eleştirir, ister genel  ister yerel olsun ayrım yapmaz. Ama fırsatçılara da rant sağlamaz. Şehrini sever, belediyesini sever. Arabası çukurdan geçer kızar, yol yapımı olur kızar, İzsu  çalışır kızar, doğalgaz çalışması olur kızar, bu insanlığın doğasında var. Diğer illerde kızmıyorlar mı? Ama teşekkür etmesini de bilir çünkü farkındadır bu sıkıntıların kendi iyiliği için olduğunun…

Velhasıl kelam çamur at izi kalsın tarzı uzanamadığı ete mundar diyenler, İzmir’e gelmeyin demeyeceğim sizlere, ama gelirseniz de ne yüzle geldiniz demek en büyük hakkım. Tabii sizde yüz varsa..!

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS