FRM TV

MÜZMİN SEVGİSİZLER GÜNÜ !

MÜZMİN SEVGİSİZLER GÜNÜ !
Ayhan Oytun
Ayhan Oytun( ayhan@frmtv.com )
FRM TV' de yazar
132 Kişi
14 Şubat 2018 - 2:47

Müzmin sevgisizler günümüz kutlu olsun ! Sevgisiz sevgililer , sevgili sevgisizler , sevgili sevgililer ve sevgilisiz sevgisizler. Siz hangi kategoridesiniz ? Buyrun seçin, beğenin, alın… Vaziyetleri katagorize ettik bize düşen d şıkkı oldu. Hele bir de başına müzmin kelimesini eklediğimiz zaman Halet-i ruhiyemize ‘cuk’ diye oturuveriyor. Ha bu durumdan muzdarip olmak çok mu rahatsız edici tabiki hayır. Bir kere ne hediye almalı onu nasıl takdim etmeli diye kıvranma derdi yok, bu işi de meslek edinip şirin görünelim diyerekten aralarda hatırlatma ihtiyacı hissederek ufak şimartmalar yaratmak için aşkım ahanda bunu aldım deyip durumu vazife edinen erkek psikolojisi de yok, sırnaşık kedi gibi etrafında fırıldak olup diğer kedilerin olası saldırıları karşısında kanatlarının altına alma ve bu uğurda arabeskçe tavır takınma edaları yok, ilişki boyunca (en sevmediğim) ‘nerdesin aşkım burdayım aşkım’ modunda WhatsApp yazışmaları yok, sobanın, şöminenin, kaloriferin, ya da feşmekan herhangi bir yerin sıcaklığında miskin miskin göz göze gelme vaziyetleri de haliyle yok ! Başkasında olan bizde olmayan durumlardan kıyas çıkarmalar da yok. Meçhule demir atmışız resmen işte baksana. Traji komik hallerimize sorgu sual edeceğimize bide utanmadan dalgaya vuruyoruz iyi mi. Vah ki vah tüh ki tüh. Elele gözgöze yürüyenleri gördükçe yutkunmakla yetiniyor olmaktan başka elimizden birşey gelmiyor. Sırf böyle olsun diye alt alta sıraladığım ve bir on misli daha edecek kadar sıralayamadığım nedenleri yalayıp yutarak sadece el ele göz göze vaziyetleri kabul edeceğimi de sanmayın benden 🙂Ama şu kadınların tektaş takıntısı aklıma geldikçe de aman ohh diyor ince bir serinleme ile de ferahlamıyor değilim hani. Bırakın tektaşlarını kendileri alsınlar. Adam evine aldığı televizyonun borcunun bilmem kaçıncı taksidiyle cebelleşedururken kadın tektaş da tekdaş diye ömür yiyip bitiriveriyor. Ahh ki ahh. Sürekli bir memnun etme psikolojisini yaşam tarzı edinen ve bu uğurda neden ve nasıl türlü fedakarlıklara yeltenen çiftleri gördükçe üzüntü duymamak elde olmuyor. Hep bir kazan-kazan yöntemi üzerine yürütülen ve bunun temellerine kurgulanan bir hayatın içinde yer alıyoruz. Hayatın kendi içindeki iniş çıkışları bile ilişkiler kadar alengirli ve entrika dolu olmamış, çoğumuzu da yaşamın içindeki ötekiler kadar yıpratmamıştır. Bir yerlerden tutup kavramaya ve perçinlemek için biraz sıkmaya kalktığımız zaman da bu sefer başımıza nasıl bir çorap ördüğümüzü bilemediğimizden fazla dert tasa edilesi bir durum yaratmamak, beynin olası fosforlarını çürütmemek ve akıl sağlığımızı kaybetmemek adına zaman zaman ‘aman be boşver’ edalarıyla suya kendi yolunu bulmasını sağlamak için yol vermeliyiz. Kimsenin kimseye yeterince katlanamadığı ve iş zora düşünce hepinizin tüydüğü sözde aşk pötürcüğü insancıkların dertsiz başına dert çıkartmakla yetinmiyor adına da ‘Sevgililer günü’ diyerek pek şirin-pek matah gösterme çabalarınızı da çok hoşgörü ile karşılayamıyoruz.
Özde karşılıksız sevgilere, sevgililere, sevenlere zerre kadar lafım yok. Dibine kadar helaldir. Sizin gününüz de zaten bir gün değil, her gündür…

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS