FRM TV

Kritik Yerel Seçim…

Kritik Yerel Seçim…
Seçkin COŞAR
Seçkin COŞAR( seckincosar@frmtv.com )
FRM TV' de Program Yapımcısı
136 Kişi
01 Ekim 2018 - 21:26

İzmir’de krtitik bir yerel seçim bizleri bekliyor. Büyük süprizlerin çıkabileceği aşikar. Çünkü genel seçimde İyi Partinin İzmir’den aldığı oy oranı unutulmamalı,bu en çokta Cumhuriyet Halk Partisi’ni düşündürmeli. Özellikle çok kritik ilçelerde yapılan aday yanlışlıkları çok pahalıya mal olabilir. Adaylar kesinlikle ince elenip sık dokunulacaktır. Mevcut başkanlarla ilgili şimdiden kamuoyu araştırması bile yapılmalı,malum seven var sevmeyen var. Orana bakılmalı ve asla bu değerlendirme göz önünde bulundurulmadan, genel merkezin ben istedim oldu tarzı adaylar açıklanmamalı. Parti içindeki ikilem bir an önce İl ve İlçe Başkanları tarafından giderilmeli,yok sen ocusun sen bucusun falan ortadan kaldırılmalı ama şu ana kadar hiçbir ilçede bununla ilgili bir çalışma duymadım,hatta bazen demokrat dediğimiz bir partide fikirlerini söylemekten korktuklarına kaç defa şahit oldum. Parti içinde fişlenmekten,etiketlenmekten korkuyorlar. MUHARREM İNCE İzmir’e geldiğinde bakalım kimleri göreceğiz yanında, kimler karşılayacak, kimler onunla aynı fotoğraf karesinde yer alma cesaretini gösterecek merakla bekliyorum.

Ülkemize en hayrı dokunan seçim yerel seçim bence. Yaklaştığını şehirlerimizin ve ilçelerimizin 5 yılda katettiği gelişmeyi yalnızca 6 ayda katlayarak geliştirmesinden anlayabiliriz. Bazen düşünmüyor değilim hani iki yılda bir yapılsa diye.. Bak o zaman hiç bir Belediye sorunu kalmaz, her şey on numara olur.

Bucada bir İsmail BEKİROĞLU fırtınasıdır kopuyor.

Hatta bunu bir yıldır dillendiriyorlar,hemde bazı yereller ve tv kanalları ballandıra ballandıra haber yapıyorlar. Bu haberlerin birileri tarafından yaptırıldığı herkes biliyor. Unuttukları bir şey var aslında, İsmail BEKİROĞLU’nun lehine değil aleyhine bunlar. Çünkü şu an kendisi meclis üyesi ve mevcut başkan Levent PİRİŞTİNA’nın çalışma arkadaşı. Sizlerin adaylık dillendirmeniz ne kadar doğru,şimdiden birlikte hareket etmesi gereken insanları, Parti için Buca için çalışmaları gerekirken, kendileri  için çalışmaya sevk etmek demek değilmi? Bekleyin kardeşim adaylık müracaatları başlayınca gider aslanlar gibi müracaatınızı yaparsınız,genel merkezin kararını beklersiniz.Kendi ilçende kendi partinin başkanına saygısızlıktan başka bir şey değil bence.

Bayraklı’da da Hasan Karabağ’ın bu sefer koltuğunun sağlam olduğunu düşünmüyorum,tabi Büyükşehir Belediye Başkan Adayına da bağlı.Kendisinin de böyle bir düşüncesi olduğunu duyuyoruz,diyorum. Başkan sen önce şu an ki koltuğuna sahip çıkta boş ver gerisini.Olası ki yine aday gösterildin işin yinede zor demedi deme.. Ak Partin’in Bayraklı da iki  seçimdir yanlış aday göstermesinden işin kolaydı.Eğer bu sefer bir hata yapmayıp bütün partililerin ortak desteklediği hem fikir olduğu bir aday çıkartırsa o zaman senin koltuk ateş alır,yanarsın.Kolay gele..

Bundan bir kaç yıl önce Adam gibi Adam diye yazdığım ve inşallah ileride siyasette bir yerlerde görmeyi umud ederiz dediğim, Gürol TÜRKMENTEPE’nin Foça Belediye Başkan Adaylığı için sahalara hızlı indiğini görüyorum,yiğidi öldür hakkını yeme kardeşim.Şu ana kadar kaç Genel Seçim, kaç Yerel seçim gördük, hepsinde de gece gündüz çalıştığını biliyorum.Şimdi kendisi aday adayı çalışmaz mı hiç,birde aday olduğunu düşünün, gayrı siz görün çalışma nasıl olurmuş,bir olmak,birlik olmak,herkesi kucaklamak nasıl olurmuş izleyin.

Bir güneş doğuyor, inadına inadına…Günde de gece de de ben varım diyor,Hak için,Halk için,Adalet için…artık karanlık yok diyor,ezilmek yenilmek,mahkum olmak yok diyor.Gündüzünü gecesine katıyor,girilmedik sokak,çalınmadık kapı,sıkılmadık el kalmayıncaya kadar devam diyor,adam ol diyor,mert ol diyor,Gürol TÜRKMENTEPE diyor bu ışıklar…YOLUN AÇIK OLSUN.

 

BORNOVA için çok fazla söze gerek görmüyorum.Olgun ATİLA Başkan bence tartışmaya bile açık değil,seçildiği günden beri odasında denk getirip de ziyaret etmek bile zor,hep sahada hep vatandaşla beraber. Bornova’da seçimin rengini Çamdibi Yeşilova belirliyor,kim ne derse desin bu böyle. Kendilerinden bir aday olsun istekleri elbetteki var,bunu biliyoruz. Hatta bir kesim insanların ,ilk seçildiğin de Olgun Başkan’a olan tavırlarını en iyi bilenlerdenim,atıp tuttunuz yanımda, sonralar da baktınız ki Olgun Başkan sizlerin yüzlerini kara çıkarttı,başladınız yanından ayrılmadan boy boy fotoğraflar çektirmeye. İyi hoşta ben o fotoğraflara bakarken sizin ne kadar boş olduğunuzu düşünüyorum. Neyse umarım yine dönmezsiniz doğruyu görmüşsünüzdür diye düşünüyorum.

Başkandan yana hiç bir sorunumuz yokta,Vallahi bazı Meclis Üyeleri var Başkandan bile havalı,ayakları yere basmıyor,umarım onlarla vedalaşma zamanı yaklaşıyor.Yolun açık olsun başkan..

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS