FRM TV

Kim İnsan , Kim Hayvan?

İnsanca yaşamak herkesin hakkı değil mi? Şimdi hayvanları koruma haftasında birde benim bu yazdıklarımı düşünün.

Kim İnsan , Kim Hayvan?
Seçkin COŞAR
Seçkin COŞAR( seckincosar@frmtv.com )
FRM TV' de Program Yapımcısı
146 Kişi
05 Ekim 2017 - 20:23

Bugün emlakçı bir arkadaşımla sohbet sırasında 1+1 evlerin fiyatlarını duyunca yuhhh dedim şöyle ağız dolusuyla.Birde demez mi yetiştiremiyoruz peynir ekmek gibi satılıyor diye, yuhun peşinden bir şey daha çıktı ağzımdan ama neyse..

Bornova merkez ve civarında 1+1 dairelerin fiyatları 300 bin TL’den başlıyor ve firmalar ucuza ev sahibi olun diye bas bas bağırıyor,ucuz anlayışları nasılsa. Ama onlara da kızamıyorum çünkü arz talep meselesi arkadaş. Şimdi moda bu tarz evleri alıp içini dayayıp döşeyip kiraya vermek, öğrenci aileleri bu evler için biçilmiş kaftan, hemen çocuklarına bir daire tutup okul kaydını yaptırıyorlar,sen sağ ben selamet. Şimdi sen 1+1 daire için 1.500-2.000 TL arası kira verirsen burada oturan aileler nasıl 3+1 yada 2+1 daire kiralayacaklar.Kardeşim ülkemizde asgari ücret 1.404 TL neyin peşindesiniz. Ama Allah razı olsun vergi aylarında 1.400 TL nin altına düşmeyecekmiş asgari ücretlinin aylığı,tövbe tövbe birde düşseydi bari. İzmir şantiyeye döndü bu kadar inşaatlar binalar yapılıyor her geçen sene fiyatlar daha da yukarılara çıkıyor.

Dairelerin maliyetleri belli,peki bu kadar fahiş fiyatla satışlarda kime gidiyor bu para müteahhitemi arsa sahibine mi, neden hükümet bu işe de bir el atmıyor. Hani nerde kira öder gibi ev sahibi olmalar,kira ödeyeceğinize kredi ödeyin diyen bankalar.. Güldürmeyin milleti kendinize 2.000 TL maaş alana gıbtayla bakılıyor. Bornova’nın dip köşe mahallelerinde bile ev kiraları ve satış fiyatları uçmuş. Kardeşim nerde oturacak bu millet çadır mı kuracak belediyenin parklarına.

Ev kirası, elektrik faturası , suyu eklemeyeceğim maaş bitti. İnsanca yaşamak herkesin hakkı değil mi? Şimdi hayvanları koruma haftasında birde benim bu yazdıklarımı düşünün kim İNSAN kim HAYVAN….
Bütün bunların yanında günlük kiralıkçılar çıktı birde.. Kayıtdışı kim kiminle, nerede ne zaman, ne yaptı, kim gördü, ne dedi. İnternette ilanlarını görüyorum günlüğü geçtim adam yazmış saatlik kiralık 1+1 daire.. Açıkça her şey ortada değilmi yer problemlerini çözdük diyorlar yani. Millet istediği gibi affedersiniz ama fuhuşa devam etsin diye.. Pes kardeşim pesss sizleri ve yaptıklarınıza müsaade eden yönetimleri ve kişileri Allah Islah etsin…

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS