FRM TV

İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR

Süleyman Öztürk’ün 6 Nisan 2018 tarihli yazısı

İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR
Süleyman Öztürk
Süleyman Öztürk( slymnozturk@hotmail.com )
FRM TV' de Genel Yayın Koordinatörü
153 Kişi
06 Nisan 2018 - 21:01

     İyiyim teşekkürler… Gerçekten bu söylediğimize kendimiz de inanıyor muyuz?

     Yoksa birşeyleri geçiştirmek içinmi iyi olduğumuzu söylüyoruz? İyi olmadığımızı söylesek bize, kimin ne faydası olabilir ki? Etraftaki insanlara bakıyorumda hepsi sadece sormak için soruyorlar sanki… Belki de hassas anımızı kolluyor olamazlar mı ?

     Sen iyi misin? diye sorsam, benim cevabımdan farklı bir şey söyleyeceklerini düşünmüyorum.  Kötü olmak için o kadar çok sebebimiz var ki , aynı sebepler iyi olmak için de geçerli aslında… Mesela bir memur sabah saat 8’de işe gitmek zorunda olduğunu düşünerek kendini kötü hissederken, sabahın 5’inde gitmek zorunda olduğu başka bir işi olsaydı ne yapacaktı? Arabası olmadığı için her yere yürüyerek ya da otobüsle gitmek zorunda olmaktan kötü hisseden birisi ya yürüyemediğini düşünürse peki… Kız evladı  olduğunda erkek evladı olmadığı için yüzünü buruşturan baba, ya hiç evladın olmayacağı sağlık sorunların olsaydı ve sen evlat sevgisinin ne demek olduğunu hiç tatmasaydın, bunun için elindekini, varını yoğunu bu sevgiyi yaşamak için harcasaydın ne hissedecektin… İyi olmak için kimseye ihtiyacımız yok aslında… Bütün mesele kötü ne yaşarsak yaşayalım daha kötüsü olabilirdi ve biz şanslıymışız diyebilmek . Her kışın bir yazı, her gün batımının yeni bir gün doğumu mutlaka olacaktır .

‘’Bir şeyim yok, iyiyim. Gölgem tökezledi de, onu kaldırmak için eğildim.’’

Tökezleyen asla siz olmayın bu hayatta … Kimse sizin her an düşecek olduğunuzu düşünmesin ve bunu hissetmesin bile…Bir tekme de onlardan yersiniz. Tökezleyen gölgeniz olursa güneş battığında yanınızda olmayacak bir şey için asla eğilmeyin. Etrafınızda eğilmenizi bile fırsat olarak görecek insanlar mutlaka vardır. Sırtınızda kamburlarınız varsa , bu fazladan ağırlıklar sizi yere daha yakın tutacaktır. Kamburlarınızı atmaya hayata ve insanlara karşı dimdik durmaya bakın. Bu hayatta kötü hissetmek en kolay olanı , siz zoru başarın ve iyi olduğunuza inanın…

İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR…

 

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS