FRM TV

HEP UÇKUR

Uzun zamandır imamların da resmi nikah kıyması konuşuluyor. Örnek olarak da Hıristiyan papazlar gösteriliyor. !

HEP UÇKUR
Sedat Çağırgan
Sedat Çağırgan( sedatcagirgan@gmail.com )
FRM TV'de Blog Yazarı
72 Kişi
15 Ağustos 2017 - 21:58

Fakat bir ayrıntı unutuluyor veya görmezden geliniyor. Kasıtlı olarak dile getirilmiyorsa durum vahim. Hıristiyanlar da resmi kurumlarda nikah kıyıyor, kiliselerde papazlar adetten nikah kıyıyor. Aynı bizdeki gibi.

* Var sayalım ki papazların kıydığı nikahlar resmi. E filmlerde görüyorsunuz çiftler hiçbir belgeyi imzalamadan birbilerinin dudaklarına yapışıyorlar yeminden ve papazın desturundan sonra. Bizde nasıl olacak?

* Birincisi cami içerisinde kadın ve erkek yan yana gelemiyor!

* İkincisi şahit olayı.

* Resmi düzende kadın erkek eşit olduğu için resmi nikahta şahit olarak 2 kadın seçilebilir. Ama dini nikahta şahitlerden biri erkek olmak zorunda. Diğer şahit kadın olursa bir kadın şahit daha bulunmak zorunda.

* İmam efendinin kıydığı Resmi nikahta 2 kadın şahit seçen çiftimiz hemen arkasından kıyılacak dini nikah için 1 erkek şahit de hazır etmek zorunda kalacak. Bir süre sonra bu insanlara işkence geleceği için kadınların nikah şahidi olması tercih edilmeyecek halkımız tarafından.

* Bizim Müslümanlar neden hep uçkur ve çiftleşme konusuna kafa yoruyorlar hiç anlamıyorum. Belgesellerden öğrendiğim kadarıyla sadece hayvanlar çiftleşmek ve yemek için yaşarlar.  Nikah konusunda madem Hıristiyanları örnek alacağız. O zaman onların şu uygulamalarını da örnek alıp uygulayalım;

* Ülkemizdeki bir çok caminin altında en az 2 dükkan var. Dükkan olmasa bile ücretli tuvaletler var. Camilerin bütün masrafları Diyanet İşleri tarafından karşılandığı halde neredeyse her namazdan sonra namaz kılanlardan yardım toplanıyor. Bu yardımlarla ne yapılıyor?

* Kiliseler evsizlere konaklama ve yemek veriyor. Peki aynı yardımı camiler neden yapmıyor? Dinimize mensup evsizler barınak ve yemek için terörist yapılanmaların kucağına itiliyor bu yüzden!

* Sizin nikah konusunda örnek aldığınız o Hıristiyan ve Yahudiler dürüstlük konusunda da örnek gösteriliyorlar. Kalite ve dürüstlük konusunda en çok tercih edilen markaların hiçbir tanesi Müslüman markalar değil.

* Geçtiğimiz günlerde Yahudi markası olarak bilinen Amerikan kahvesi aldım. Adam büyük bir kavanozun içine 20 adet koymuş oldukça ucuz fiyata satıyor. Ama içindeki ambalajların üzerlerine tek tek not düşmüş. “TEK SATILMAZ”  diye. Neden acaba? Bizim bakkal amcalar bu kavanozları ucuza toplayıp içindekileri tek tek satarak milleti kazıklamasın diye olabilir mi?

* Bizden insanlar para kazansın diye Müslüman olduğunu bildiğim insanlardan alış veriş yapmayı tercih ederdim ama kazık yemekten bıktım artık. Yahu arkadaş! 2 TL tutarındaki limon kolonyasını sırf en yakın alternatif 2 KM  uzakta diye 5 TL’ye satmak ne lan? Hani DİN kardeşiydik? Dükkanı açtığın yerin otogar olması ve en yakın alternatiflerin 2 KM uzakta olması senin bu kazığı atmana neden oluyorsa kusura bakma en fazla 1 defa atarsın o kazığı. Koskoca otomobil üreticisi kalitesini düşürüp markasının adını kirletmemek için düşük kalitede ürettiği otomobilleri farklı bir marka adıyla üretiyor. Çünkü Hıristiyan. Allah’tan korkuyor. E peki bizim Cuma namazlarını kaçırmayan işinsanları ve tüccarlar

* Bu ticari kazıklamalar ve bencillikler sadece bizim millete mi özgü? Kesinlikle hayır.

* Her yıl en az 3 milyon insan İslam’ın şartlarından biri olan hac vazifesi için Arabistan’daki kutsal topraklara gidiyorlar. Ve burada kurban kesiyorlar. Her biri bir koyun kesse;

* Bir koyun ortalama 60 kilo.

* 60 kiloluk bir koyundan en az 20 kilo et çıkıyor.

* Şimdi;

* 3 milyon hacı demek 3 milyon kurbanlık koyunun kesilmiş olması demek. Bu da 20 kilo etten 60.000 ton et demek. Peki bu etler ne oluyor? Arabistan’ın karşısında, Mekke’nin yaklaşık 600 KM batısında bulunan Sudan’da insanlar açlıktan ölürken bu 60.000 ton et kime gidiyor? Ülkemizde 60.000 ton koyun etinin değeri 3 milyar TL’dir. Bu rakam Diyanet işlerinin ve NASA’nın 6 aylık bütçesi demektir.

* Burada din dersi vermek benim haddim değil.

* Ama tarih, tarafsız bir gözle incelendiğinde Hıristiyanlığın sabote edildiği gibi İslam dininin de sabote edilip saptırıldığı görülecektir. Bugün Hıristiyan uygulamalarını örnek gösterip “biz de böyle yapalım” diyenler 300’lü yıllarda Hıristiyan dinini kabul ettiğini söyleyip Hıristiyanlığı Paganlaştırarak saptıran Bizans’ın uzantılarıdır.

* Buna Bizans oyunu denir.

* Hıristiyanların kilisedeki nikahlarını örnek aldığınız gibi o kiliselerin evsizlere barınak ve yemek yapmalarını da örnek alın ki iyilik dini İslam’ın iyilik ve paylaşma dini olduğunu kanıtlayalım.

* Hep uçkur hep uçkur nereye kadar?

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI
                              Dantelli Bluz Modelleri

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS