FRM TV

HEP EZAN BAYRAK! YA TOPRAK?

HEP EZAN BAYRAK! YA TOPRAK?
Sedat Çağırgan
Sedat Çağırgan( sedatcagirgan@gmail.com )
FRM TV'de Blog Yazarı
42 Kişi
07 Kasım 2018 - 2:44

Vatan sevgisi konusunda o kadar bilgiliyiz ki milliyetçiliğin, vatan sevgisinin sadece bayrakla sınırlı olmadığını, insanıyla, hayvanıyla, toprağıyla, coğrafyasıyla sevmen sayman gerektiğini söylediğinde  “ne haddine” deyip tartışmaya hatta kakışmaya başlıyoruz. Bu tiplere dikkat edin! Ezana ve bayrağa laf söyletmeyen bu arkadaşlar için ezan sesi eksik olmasın, bayrak da önemli değil, ay-yıldız olsun yeter. Ormanları yanmış, tarım arazisi beton olmuş, güneş ve rüzgar gibi doğal  kaynaklar dururken nükleerle coğrafya riske sokulmuş bitki örtüsü çölleşmişşş. Hiiç önemli değil. Yeter ki ezan susmasın bayrak inmesin!

Hatta o kadar abartmışlar ki beyaz renk otomobillerine kırmızı ay-yıldız çıkartması yapıştırarak vatan sevgilerini göstermeye çalışıyorlar. İyi de arkadaş! O beyaz zeminde kırmızı ay-yıldız senin ülkenin değil, desteklediğin partinin bir zamanlar gözden çıkardığı Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bayrağı! Senin ülkenin bayrağını niye kullanmıyorsun? Gavur bayrağının gölgesine toprak ağlamasın diye ölüme koşan dedenden utanıp arabanın rengini değiştiremiyor musun?

Aynı arkadaşlara dini konuda da bir şey söyleyemezsiniz hurafe murafe anlatamazsın. Şeyh diyorsa doğrudur gerisi yalancı kafir. Hemen sinirlenirler. Ezan, Kitap kutsaldır dokunulmaz, eleştirilmez.

Peki, ya TOPRAK?

Toprağın önemi milli marşımızda bile belirtilmişken neden üzerinde yaşadığımız, uğruna binlerce şehit verdiğimiz bu toprak görmezden geliniyor?

Anadolu’daki en zehirli hayvanın zehri bile 1-2 saatte etki eder. O kadar ılımlı ve verimli bir coğrafyadır burası.

Salatayı bırakayım. Direkt yemeğe geçeyim. Acıkanlar için…

Nereye mi getirmeye çalışıyorum?

Bankalar!

Ülkemizde kaç tane banka var?

Söyleyeyim. Sade vatandaşa hizmet veren 3 kamu, 25 özel banka bulunuyor. Bu 25 özel bankanın 16’sı yüzde yüz  yabancı hisseli bankalar. Kalan 9 bankanın içinde ise yabancılara ait hisse olmayan kaç banka var? Sadece 2 (iki) tanecik. Bu iki tanecik bankaların biri köklü bir aile şirketinin bankası. Yani her an satılabilir. Ama kime? orası meçhul. Geriye hangi banka kaldı? Hükümetimizin hisselerine göz koyduğu o malum banka. Neyse konumuz o değil. Konumuz uğruna on binlerce şehit verdiğimiz  toprağımız.

2012 yılında tapu kanununda değişiklik yapıldı. Bu değişiklikle yabancıların daha çok ev ve arazi almasının önü açıldı. Tüm itirazlara rağmen!

Madde şu: 2644 Tapu Kanunu

Madde 35 – (Yeniden Düzenleme: 29/12/2005-5444/1 md.; Değişik: 3/5/2012-6302/1 md.)

Kanuni sınırlamalara uyulmak kaydıyla, uluslararası ikili ilişkiler yönünden ve ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde Cumhurbaşkanı tarafından belirlenen ülkelerin vatandaşı olan yabancı uyruklu gerçek kişiler Türkiye’de taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinebilirler. Yabancı uyruklu gerçek kişilerin edindikleri taşınmazlar ile bağımsız ve sürekli nitelikteki sınırlı ayni hakların toplam alanı, özel mülkiyete konu ilçe yüz ölçümünün yüzde onunu ve kişi başına ülke genelinde otuz hektarı geçemez. Cumhurbaşkanı kişi başına ülke genelinde edinilebilecek miktarı iki katına kadar artırmaya yetkilidir. (1)

Şair burada ne demek istemiş? Kanunun eski halinde “bir ecnebi ülke genelinde en fazla 2.5 hektar arazi alabilir, bakanlar kurulu izni olursa 30 hektara çıkabilir” diyordu. Yeni yasa bakanlar kurulu desturunu kaldırdı. İsteyen ecnebi ister parça parça ister bitişik 30 hektar yani 0,3 kilometrekare (300 bin metrekare) arazi alabilir. Bu sayı Cumhurbaşkanı izniyle artabilir.

Bunun bankalarla ilgisine gelirsek.

Bu kanun çıkmadan önce bu bankalar ipotek karşılığı kredi vermiyordu. Neden acaba? Nedeni basit. İpotekli krediler genelde ev arsa alımında tercih ediliyor. Eğer devlet memuru değilseniz 10 – 20 yıl vadeli kredi için banka kolay kolay onay vermez. Özel sektörde beş yıldan uzun süre aynı yerde çalışabilen personel sayısı çok düşük. İşsiz kalma olasılığı yüksek. Doğal olarak kredisini ödeyemez.  İpotekli ev de bankaya devrolur. Peki bu devrolan evler ne oluyor? Normal şartlarda banka açık arttırma düzenler ve taşınmaz diye tanımlanan evi arsayı satışa çıkartır. Ama bankalarımızın neredeyse tamamı yabancı ve yabancı ortaklı olunca iş biraz değişiyor. Adamlar kendi vatanlarını düşündüğü için bu taşınmazları bizim ülkemizin insanına satmayı pek istemiyorlar. Bu kanun değişip miktar arttırıldıktan sonra bankalar ipotekli kredilerin önünü açtı. Şu an var olan evinizi ipotek ederek tüketici kredisi bile çekebilirsiniz. Kaç asgari ücretli 240 ay vadeli ev kredisi alabilir alsa bile ödeyebilir? O adam mutlaka işsiz kalacak. O kredi ödenemeyecek o taşınmaz bankaya yani yabancıya geçecek! O yabancı banka da o araziyi evi kendi ülkesinin vatandaşına satacak!! Hazır EURO’da yükselmiş. Almanya’da ailesinin yanında yaşayan bir asgari ücretli 2 yıl maaşını biriktirse buralardan bir yazlık alabilir hale gelmiş. Peki benim asgari ücretli vatandaşım bir yazlık almak için kaç yıl para  biriktirmek zorunda? Ee ne oldu uğruna şehitler verdiğimiz vatan toprağı?

Bizi silahla Anadolu’dan atamadılar. Serbest piyasa ekonomisi, yabancı sermaye sevdası ile ülke ekonomisi yabancılara teslim edildi. Bir ülkenin ekonomisinin yabancılara bırakılması o ülkeyi yabancıların yönetmesi demektir. Ekonominin kontrolü bankalarda ise ülkemizdeki 28 bankanın  23 tanesi (16 tanesi %100 yabancı) yabancı olduğuna göre sizce ülkeyi kim yönetiyor?

Elin gavurunun derdi bizim ezanımızla bayrağımızla değil. Gavurun derdi bizim bu topraklarda oturuyor olmamız. Eğer bu yasa eski sınırın da altına çekilmezse, hükümet milleti bankaların kıskacından kurtarmazsa önümüzdeki 50 yılda Filistin’den farkımız kalmayacak. Herifler 1000 yıldır silahla yapamadıklarını, Bilge Kağanın akıllanalım ders alalım diye 1500 yıl önce taşlara kazıdığı huyumuzu kullanarak bizi bu topraklardan atacaklar.

Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal marşımızda belirttiği;

“Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

“Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, Şüheda!”

Dizelerinde bahsi geçen TOPRAK için de kafa yormak, mücadele etmek sorundayız.

Eğer o TOPRAK olmazsa ezanın okunacağı minareyi nereye monte edeceksin? Ya da bayrak direğini?

Toprağın  varsa vatanını kurarsın. Toprağın yoksa Filistin gibi, Yunanistan gibi “buralar eskiden bizimdi” der iç geçirirsin.

Canlı yayın sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ
Ayarlar
FRM TV
Değerli izleyicimiz. İsmail Bekiroğlu'nun katılım gösterdiği canlı yayınımız sona ermiştir. Yayının tekrarını aşağıdaki linki tıklayarak izleyebilirsiniz.
https://frmtv.com/feraset-ismail-bekiroglu/

Ziyaretçi59799
isnayil. bekirogul. calı. yayïn

Ziyaretçi59759
Buca sizinle gurur duyuyor İsmail Bekiroğlu başkan inşallah

Ziyaretçi59619
iyi akşamlar başkanım ..

Ziyaretçi59662
Yolunuz yokuz başkanım neriman dereli

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59636
Özü doğru sözü doğru İsmail Bekiroğlu

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59719
BEN CAN SENİNLEYİZZZZ BAŞKANNN..

Ziyaretçi59662
Seninleyiz başkanım neriman dereli

Ziyaretçi59645
En büyük başkan bizim başkan yolun yolumuzdur başkanım buca başkan görsün bas

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59662
Seninleyiz başkanim8

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah.Allah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59662
Başlanimmmmm seninleyiz neriman dereli yolunuz yolumuzdur

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59662
Seninleyiz başkanım seninleyiz

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah.Allah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59658
Sn Baskanim Amatör takimlarla alakali ve buca sporumuzun hali malum..cuneyit akyol

Ziyaretçi59662
Evet başkanım başı boş oldu ceplerini doldurdular bucaya senin gibi giri lazım oda sensin ismail bekiroğlu başkan olucak buca halkımız ıyi düşünün tanımadığımız kişilere oy vermeyin verdik te ne haldeler lütfen ıyi düşünün bucaya ismail bekiroğlu diyelim lütfen

Ziyaretçi59635
Doğan Akbaykallı başkanın seniseviyoruz buca alkı senden duyuyor

Ziyaretçi59715
Bucayayakışantekbaşkan özüdoğrusözüdoğru ismailbekiroğlu

Ziyaretçi59666
Başkanım sizin gibi başkan her ilçeye nasip olsa keşke

Ziyaretçi59712
Başkanım tam destek

Ziyaretçi59708
Adam gibi adam ismail başkan slm

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah. Allah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59666
Bekiroğlu gelecek paramızı yiyen buca belediyesi değişecek

Ziyaretçi59623
Sevgili Buca'lılar; Oy verirken iyi düşünün! Ailenizden biri, yıllarını Buca' ya vermiş ailenizden biri İsmail Bekiroğlu duruken, Buca'yı bilmeyenlere teslim etmeyin ! Haksızlıklarla, dayatmalarla ve pahalılıklarla TOP YEKÜN MÜCADELE SİZ BUCA' lıların elinde. İçinizden biri İsmail Bekiroğlu dururken macera aramayın sonradan üzülüp ağlamayın.

Ziyaretçi59662
Yeter bucaya chp ye oy yok asla hırsızlara ismail bekiroğlu başkanimiz

Ziyaretçi59688
Başkan ismail bekiroğlu

Ziyaretçi59662
Chp ye oy yok asla aldılar çaldılar çarptılar ismail bekiroğlu başkanim

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59619
bucada rüşvetçi mütahitler e bir son veicekmisiniz buca zeynep coşanay

Ziyaretçi59662
Chp ye verildikçe ne yaptılar ancak ceplerini doldurdular aynı şirinyer aynı bu chp ye oy yok asla dsp ismail bekiroğlu gelicek buca gulecek

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın.

Ziyaretçi59612
1 nisanda türkiye bucayi konuşacak nasıl dsp kazandı bucada bukadar farkla tek sponsoru olmayan aday mimar ismail bekiroğlu

Ziyaretçi59662
Seninleyiz ismail bekiroğlu başkanim

Ziyaretçi59636
Başkanım Bacanın yolları çok bozuk bunlar yama yapmayı bile beceremiyorlar inşaat pazaryeri açıyorlar

Ziyaretçi59674
İzsu güvelıkler özgür yılıdz YOLUN YOLUMUZDUR BAŞKANIM

Ziyaretçi59695
En buyuk baskan bekiroğlu

Ziyaretçi59623
Sevgili Buca'lılar;

Ziyaretçi59695
Baskanim seni cok seviyoruz

Ziyaretçi59674
BİZCEDE BEKIROĞLU ÖZGÜR YILDIZ

Ziyaretçi59662
Seninleyiz baskanim

Ziyaretçi59673
Gördüğümüz en sıcak en içten başkan. Hakettiği yere gelecek allahın izniyle. Hastaneden selamlar Dilek Tekin çifti.

Ziyaretçi59688
Özü dogru sözü doğru ISMAIL BEKIROGLU

Ziyaretçi59662
Yolun yolumuzdur başkanim

Ziyaretçi59619
Başkanım yüzde dosan değil temizlik işlemi yüzde 50 olmalı .. buna inanın lütfen ..

Ziyaretçi59662
ISMAIL bekiroglu diyoruz

Ziyaretçi59612
işte başkan bu özü doğru sözü doğru ismail bekiroglu bucayi hak ediyorsun başkanım yolun yolumuz tolga çelik

Ziyaretçi59686
Tek doğru bekiroglu baskan

Ziyaretçi59674
YOLUN YOLUMUZDUR BAŞKANIM İZSU GÜVENLIKLER ÖZGÜR YILDIZ

Ziyaretçi59653
Başkanım yıllar önce harikalar yarattığınız bucasporu tekrar eski günlerine dönecekmi irfan

Ziyaretçi59674
YILDIZ MAHALLESİ SİZİNŞE BERABER BAŞKANIM ÖZGÜR YILDIZ

Ziyaretçi59635
Ben doğan Akbaykallı bucanin köyleri hazine orman devlet arazileri habire yok ediliyor onlar icin ne düşünüyorsunuz

Ziyaretçi59674
YOLUN YOLUNUZDUR BAŞKANIM İZSU GÜVENLIKLER ÖZGÜR YULDIZ

Ziyaretçi59674
Yolun yolumuzdur başkanım izsu güvenlıkler özür yıldız

Mesut
Ismail bey dolu dolu bir başkan. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ziyaretçi59674
Özü doğru sözü doğru bucanın gururu gelecegın başkanı ismail bekiroğlu

Ziyaretçi59635
Doğan Akbaykallı başkanın buca gölet düzenlem yapacakbısın haliperişan

Ziyaretçi59672
Halkın başkanı

Ziyaretçi59674
İzsu güvenlikler yolun yolumuzdur diyor başkanım özgür yıldız

Ziyaretçi59674
İzsu guvenlıkler sizinle başknım özgür yıldız

Ziyaretçi59658
Buca spor ve bucadaki Amatör takimlarin halini sn Başkanim cunayit akyol

Ziyaretçi59619
Başkanım seçilecek diye belediye çalışanları çok korkuyor hatta asla kazanamaz diyorlar ama kendilerini kandırıyorlar

Ziyaretçi59669
Eyt nin bekiroglu ile ne ilgisi var?

Ziyaretçi59619
staj mağdurları ve eyt liler akp ve mhp ye kesinlikle vermiyecekler ..

Ziyaretçi59612
bırak sinlar bu işi bilen yapsın mimar ismail bekiroğlu

Ziyaretçi59624
Allah yardımcıniz olsun başkanım,Buca spor içler acısı el atacakmısiniz.Ahmet ede çaldiran

Ziyaretçi59667
Özü doğru sözü doğru başkanım

Ziyaretçi59619
eyt liler vermiycek kesinlikle zeynep coşanay

Ziyaretçi59636
Başkanım onlar siyasî çalışanlar foto çekilip adalet yapiyorlar

Ziyaretçi59658
Cüneyit Akyol Ve Ailesi seninle Sn Baskanim

Ziyaretçi59662
Bucaya ismail bekiroğlu yakişir seninleyiz başkanım sayın başkanim

Ziyaretçi59612
bucada oturmayalar buca bele sitesinde çalışıyormuş gibi maaş alıyorlar tolga celik

Ziyaretçi59630
Halk adamı büyük insan Bekiroğlu

Ziyaretçi59653
Başkanının yapacağı değil yapamacağı proje varmı acaba halkın başkanı

Ziyaretçi59619
başkanım uçanyola yakın cadde üzeri birahaneleri kaldıracakmısınız saygılar

Ziyaretçi59658
Akyol Ailesi Seninle Sn Başkanim

Ziyaretçi59635
Doğan Akbaykallı ben 15yaşda hastalandım başkannım beni tedavi erdirdi Allah bin ke

Ziyaretçi59630
Allah razı olsun senden başkanım oğlumu işe soktun çocuk hayata döndü sayende

Ziyaretçi59612
tolga çelik

Ziyaretçi59653
8 yıl önce yapmış olduğu iyiliği hayat boyu unutmam Allah ondan razı olsun

Ziyaretçi59619
başkanımın hafızası süperdir .

Ziyaretçi59636
Martın sonu 1 nisan şakası güvercinler uçacak

Ziyaretçi59653
Başkanım seni çok seviyoruz senin iyiliğini hayat boyuu unutmayınız

Ziyaretçi59624
Ulaşımda çok eziyet çekiyoruz.şirinyerden ışıkkente direk giden otobüsümüzü geri istiyoruz.Tek dolmuslarda peirisanız.Çaldırandan Ahmet edem

Ziyaretçi59612
belediyede çalısıymış gibi görünenler kahvede oturup maaş alanları elicekmi sın başkanım

Ziyaretçi59619
bunları söyleyin başkanım o kadar gereksiz konuşan varki ..

Ziyaretçi59619
başkabım önce belediye çalışanları bir bir elensin lütfen

Ziyaretçi59619
İnsanların yanında hayvanlarında dostu ..

Ziyaretçi59619
Etrafımızda kaç kişiiye iş sağladınız ..

Ziyaretçi59619
59617 Başkanım ben Zeynep coş..Süpersiniz ..

Ziyaretçi59630
Başkanım binlerce kişiyi ev sahibi yapmıştın onu anlat lütfen gene yapacak mısın aynı projeleri?

Ziyaretçi59612
hayırlı yayınlar başkanım tolga çelik buca senin dır

Ziyaretçi59639
Seninleyiz başkanım

Ziyaretçi59617
Buca için tek doğru ismail Bekiroğlu

Ziyaretçi59635
Büyük bucaya büyük başkan bekiroğlu yakışır 1 nisan da bucalilar bekiroğlu nu bekliyoruz hayır lı olsun

Ziyaretçi59619
hepsi doğru hepsi doğru ...

Ziyaretçi59617
Özü sözü doğru ismail Bekiroğlu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI
                              Kot Etek

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS