FRM TV

HEDEF 20??

Sedat Çağırgan’ın 27 Mart 2019 tarihli yazısı.

HEDEF 20??
Sedat Çağırgan
Sedat Çağırgan( sedatcagirgan@gmail.com )
FRM TV'de Blog Yazarı
1.850 Kişi
27 Mart 2019 - 1:21

Uzun süredir iktidar yerine muhalefeti eleştiriyorum diye eleştiriliyorum.  Benim tarafımda diye suçluyu savunamam. Neymiş? İktidarı değiştirmek için muhalefet olarak birlik olmalıymışız. Peki ama kiminle? Suçlunun yanında olmak ona destek olmaktır. Bu da suçtur.

Bir Atatürkçü olarak kimin yanında olacağız?

İktidara gelebilmek için iktidarın başarısız olmasını bekleyen bir muhalefet partisiyle mi?

Atatürkçülüğü bir kenara bırakıp iktidara cephe alan yada millete kan kusturan sözde Atatürkçü özde paragöz partililerle mi?

Benden toprak isteyen, 40 yıldır kardeşlerime kurşun sıkan heriflerle mi?

Dini kullanıp insanları yolan, Atatürk’ün savaş açtığı dini gruplarla mı?

Siyasette hedef “her ne ve nasıl olursa olsun iktidara gelmek” midir yoksa ideolojiden ve ilkelerden ödün vermeden emin adımlarla insanları kendine çekip iktidara gelmek midir?

AKP’yi yine eleştirmeyeceğim. 17 yıldır eleştiriyoruz ama muhalefetin beceriksizliği yüzünden kaybediyoruz. İktidarı kaybettiğimiz yetmiyor Atatürkçülüğü de kaybetmeye başladık.

Günümüz CHP’si ile ilgili fikirlerim sabit. Günümüz CHP’si Atatürk CHP’si değil. Ama tek tesellimiz Atatürkçü olmasıydı. Artık Atatürkçü de değil. Neden mi?

CHP Atatürkçü çizgisinden sapmasaydı ülkenin bütünlüğü ve ilerlemesi için bu ideolojiyi yaymaya çalışırdı. Bunu yaptı mı? Hayır. Tam tersine Atatürkçülüğü sabote etti.

Yıllardır AKP seçmenini koyun diye itham etti CHP seçmeni. SORGULAMADAN oy kullandıkları için. Peki CHP seçmeni nasıl oy kullanıyor? Parti ideolojisini yok sayan, Atatürkçülüğü sadece oy için yapılan konuşmalarda savunan, parti tüzüğünü ayaklar altına alan adamları “adayımdır oy verin” diyerek seçmeninin önüne atan bir partiyi Atatürkçü imajı nedeniyle, adayı sorgulamadan oy veriyor. Bu durumda koyun dediği AKP seçmeninden ne farkı kalıyor? CHP seçmeni olarak senin seçmen istenen adam işçi hakları yiyen kişileri savunmuş bir adaysa senin ideolojin, tüzüğün niye var? Sen seçmen olarak neden sendikalaşma hakkı için cop ve gaz yedin o zaman? Sen sokaklarda işçi hakları için polisten dayak yiyorsun sonra senin savunduğun parti sana işçilerin hakkını yiyenleri savunmuş birini gösteriyor oy ver diye. Sen de polisten yediğin dayakların nedenini unutup sırf Atatürkçülük elden gitmesin  diye eleştirdiğin düşüncenin bir hizmetçisine oy veriyorsun? Peki güzel Atatürkçü kardeşim, şimdi koyun kim?

İlk Cumhurbaşkanlığı seçiminde birçok Atatürkçü oy kullanmadı. Nedenini de belirttiler. Ama hakaretler AKP seçmeninden değil kendi tarafından geldi. CHP’nin ilk cumhurbaşkanlığı seçiminde oy verin diye Atatürkçülerin önüne koyduğu kişinin, Atatürk’ün kaldırdığı hilafetin  savunucusu olduğunu güya fanatik Atatürkçü CHP seçmeni görmedi. Bu durumda CHP mi Atatürkçülük düşmanı AKP mi?

CHP’nin Atatürkçülük ile hiçbir ilgisi kalmadı. Şimdi kahvenizi alın kullanıyorsanız sigaranızı yakın buradan sonrasını öyle okuyun.

CHP Atatürkçülüğü tanıtmak ve yaymak için ne yaptı?

Konserler, davetler, konferanslar, sempozyumlar düzenledi diyeceksiniz. Peki etkinliklere kim katıldı? Sadece CHP’liler.

Adıyaman Kahta’ya gidip Mehmet amcayla çay içerken şeyhliğin zararlarını, Atatürk’ün halifeliği neden kaldırdığını Nutuktan ve dünyadan örnekler vererek anlatmaya çalıştın mı?

Hayır.

Ne yaptı?

Ortaköyde, Bahçelievlerde, Tunalıda, Kordonda Rakı tokuşturmayla Atatürkçülüğü sabote etti.

Ne biçim Atatürkçüsünüz siz? 57 yıllık ömrünün 30 yılı kışla ve cephede geçmiş bir insan nasıl her akşam rakı içebilir? Sizin yüzünüzden yakında “savaşta bile sarhoştu” diyecekler.

Atatürkçülüğü terörle özdeşleştirmeye çalışıyorlar. Atatürk gibi yaşayamıyorsun bari düşüncesine zarar verme ki tarafın belli olsun.

Atatürkçülük büyük şehirlerde konferans, konser, miting düzenleyerek tanıtılmaz. Anadolu’nun dört bir yanına giderek kapı kapı gezerek tanıtılır. Çanakkale Biga’ya da gideceksin, Adıyaman Kahta’ya da.

Atatürkçü müsünüz?

Atatürk milletin yararına, devleti ilerletmek için sabahlara kadar araştırmalar yapıp taslaklar, kanunlar, fabrika projeleri hazırlıyordu.

Sen ne yaptın?

Sabahlara kadar barları özgürce gezmeyi Atatürkçülük zannettin.

Atatürk kırık kaburgayla Dumlupınar’da at sırtında düşman kovaladı.

Sen ne yaptın?

Burnun akıyor diye 5 gün istirahat almak için hastane kapılarında doktorlara dil döktün.

Atatürk yıllık izin, emeklilik tazminatı nedir düşünmeden, Osmanlı paşalığını idealleri uğruna idamı göze alarak bir kenara bırakırken sen, memur olup yan gelip yatmak maaşı ve ekstraları yani ekmek paranı garantilemek için ideolojini bir kenara bırakıp abuk subuk cemaat, tarikat ve partilere yanaştın, 20 gün izni raporla uzatmayı düşündün.

Sana Atatürk gibi ol demiyoruz. Ama en azından O’nun düşüncesini savunuyormuş gibi yapıp da lekeleme.

“Bu karşı partiden, koyun bu koyun” diyerek zaten milletin arasına örülmüş duvarın üstüne dikenli tel çekme! Kaldır götünü, al baklavanı o koyun dediğin adama düşünceni tatlı dille esprilerle anlat. O duvarı yıkmadan Atatürkçülük o duvarın içinde yok olup gider. Yunus Emre’nin sırtında heybe ile  ilahi aşkı anlatmak için köy köy gezdiği gibi, al sırt çantanı git Siverek’e. Ağalık rejiminin zararlarını anlat Ahmet amcayla tarlada çapa sallarken. Git Kahta’ya. Şeyhliğin zararlarını anlat. Mehmet amcayla cami avlusunda Cuma namazı vaktini beklerken. Ama yemez. Ortaköy’de rakı tokuşturup Atatürk’ü anmak daha kolay.

AKP seçmenini dindar diye sınıflandırıp asıl dili Arapça olan Kur-an’ı Kerim’i okumamakla anlamamakla suçladın. Ama kendin, kendi ana dilinde yazılmış NUTUK’u okumadın, anlamadın.

Yukarıya kadarki maddeler CHP içindeki Atatürkçüyüm diyenler içindi.

Şimdi Atatürkçüyüm diyen CHP ye gelelim.

2010 referandumunda feto “ölüler bile oy kullanmalı” demeden önceden beri partiye sinirlenmeye başlayan ilerici bir azınlık bir tarafını yırttı. “seçmen sayıları ile nüfus örtüşmüyor. SEÇSİS sisteminde şaibeler var. İnceleyin” diye. CHP yönetimi ne yaptı? Koca bir hiç.

İlk Cumhurbaşkanlığı seçiminde partiye sinirlenmeye başlayan ilerici bir azınlık bir tarafını yırttı, “bu aday partiyi de idealleri de temsil etmiyor. Cumhurbaşkanlığını kaybedeceğiz” diye. CHP yönetimi ne yaptı? Gösterdiği adayın arkasında durdu ve Atatürkçü seçmenine hilafet sevdalısı bir adama oy vermesi için baskı yaptı. Sonuç malum.

Açılım süreci ve fetö olaylarından sonra iktidarın fetö ve pkk’ya savaş açması sonrasında sırf iktidar hırsı yüzünden, iktidara gelmek için hükümetin arasına mesafe koyduğu oluşumlara yanaşmaya başlayan partiye sinirlenen ilerici bir azınlık bir tarafını yırttı “çizginizden şaşmayın, bunlara yanaşmayın” diye. Sonuç? CHP belediye başkan adaylarının çoğu AVUKAT. Açığa alınan veya tutuklanan hakim ve savcılarla bir ilgisi var mı bu avukat aday patlamasının?

Ya arkadaş! Sen halkın canını yakmış, parti tüzüğüne uymayan, Atatürkçülükle ilgisi olmayan herifleri neden aday gösterip sana gönül veren Atatürkçüleri zan altında bırakıyor, Atatürk düşmanlarının ekmeğine yağ sürüyor, Atatürkçülüğü lekeliyorsun?

AKP gençlik ve kadın kolları mahalle mahalle, kapı kapı gezerken CHP gençlik kollarına seçim kurumundan seçmen listelerini alıp gerçek adreslerle karşılaştırmak zor geldi konserlerde gönül eğlendirmek varken. Sonra “e bunlar oy çaldı. Cesetler oy kullandı.” Ulan! Soyağacı uygulamasında kabak gibi çıktı ölü seçmenler sen ne yaptın? Göstermelik bir iki soru önergesi o kadar.

AKP tabanından bir çok isim Atatürk düşmanlığını gizlemiyordu. Buna kimse itiraz etmiyor. Ama CHP yönetiminin Atatürkçülüğü sabote etmesi veya zarar vermesi gizli Atatürk düşmanlığı olmuyor mu?

Şimdi sevgili CHP’li kardeşim! Yukarda yazdıklarıma katılmıyorsan Atatürkçüyüm deme. Sevgili AKP’li kardeşim. Sen de çevrende duyduğun Atatürk düşmanlığı konuşmalarından etkilenmeden önce Atatürkçülük nedir bir araştır.

Çünkü;

Atatürkçülük, Türkiye Cumhuriyetini ayakta tutan iskelet sistemidir. Bu iskelet sistemi çökerse Türkiye Cumhuriyeti çakalların, sırtlanların hayalini kurduğu rüyalarını süsleyen löp et gibi olur. Gücü yeten tamamını, yetmeyen parça parça götürür. Sana da bir şey kalmaz.

Türkiye Cumhuriyeti çökerse de İslam çöker. Çünkü BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) için bu şart.

Hedef 2023, Cumhuriyetin Sonu, (Cumhuriyetin 100ncü yıl dönümü)

Hedef 2050, Demokrasinin sonu, (Atatürk CHP’sinin iktidarı kaybedişinin 100ncü yıl dönümü)

Hedef 2071, Türklerin Anadolu’dan defedilmesi (Malazgirt Zaferinin 1.000nci yıl dönümü)

AKP’li kardeşim! Belki bu hedefler seni ilgilendirmiyor ama açıklanmayan son hedef seni de Müslüman bir Atatürkçü olarak beni de ilgilendiriyor.

Hedef 2096, İslam’ın sonu ve büyük İsrail devletinin kuruluşu. (İlk haçlı seferinin 1.000nci yıl dönümü)

Karar sizin CHP’li ve AKP’li kardeşlerim. Ya birlik olup Atatürkçülüğe sahip çıkar Türkiye Cumhuriyetini ayakta tutan bu iskelet sistemini korursunuz ya da torunlarınız 2096’da bu coğrafyada ezan sesinin sustuğuna tanık olur.

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS