FRM TV

HANGİSİ İÇİN PİŞMAN OLACAKSIN?

Arzu Akgün’ün 17 Mart 2018 tarihli yazısı

HANGİSİ İÇİN PİŞMAN OLACAKSIN?
Arzu Akgün
Arzu Akgün( arzuakgun@frmtv.com )
FRM TV' de Yazar
140 Kişi
17 Mart 2018 - 18:00

Hic düşündünüz mü?
Ölüm gelip seni bulduğun da yaptıkların için mi pişman olacaksın yoksa yapmadıkların için mi? Seni üzenlerin yüzüne karşı s.ktir git demediğin için mi yoksa dediğin için mi? Yalan söylediğin yada söylemediğin, kaçtığın yada kovaladığın için mi? Yaşamak istediklerini yaşayıp söylemek istediklerini söyleyip yada ,yaşayamayıp söylemek istediklerini kısacası hayatını  ertelediğin için mi hangisi için pişman olacaksın ?

Hangisi olursa olsun hepimiz pişman öleceğiz bunun farkında mısınız?

Ben biliyorum ki yapamadığım söylemek isteyip de söyleyemediklerim için pişman öleceğim.
Keza düşünsenize yaptığımız iyi yada kötü herşey bizim seçimimiz değil mi? Seçimlerimizin  arkasın da duramazsak o zaman ben ben ,sen sen değilizdir. Kezâ ölümün ve Yaradanın karşısına kim ve ne diye çıka biliriz.
Öyleyse yapılması ve söylenmesi  gereken her şey için fevri kararlar vermemek gerek, iki kere düşünüp bir kere yapmak ve bunların pişmanlığa sebep olmayacak kararlar olması  gerek.
En azından böyle yaparak bir nebze de olsa  pişmanlıklarımızı maksimuma indirebilmemiz mümkün görünüyor.
Faniyim azizim fani. . Hepimizin en acı dayanılması sabrı zor bir gerçeği bu ,bu gün kıyamadığımız sevdiklerimizi yarın görememek
Af ettiğimizi sevdiğimizi özlediğimizi  söyleyememek var.. Ölüm var bir daha asla kavuşturmayan hasretinden bitsen de geri getirmeyen ölüm…
Ertelenmiyi pişmanlığı yaşanmışlıkları yada yaşanmamışlıkları af etmeyen bir şans daha vermeyen alıp da bir daha geri getirmeyen son nokta ölüm.
Kırmayın üzmeyin ertelemeyin kırılmaya izin vermeyin pişmanlıklarımızın bile pişmanlığı ile ölüme gitmeyin.
Şimdi bir kez daha düşünün nede olsa her halükarda belli ki hepimiz pişman öleceğiz.
Peki hal böyleyken Kötü olmaya vefadan uzak durmaya gönül almamaya özür dilememeye telafi etmemeye değer mi?
Bunu bir kez daha düşünün çok geç olmadan yarına ümit bağlamadan pişmanlıklarımızla sınanmadan ve pişman olarak ölmeden….
Umarım  hepimiz içimiz de  pişmanlıklarından arınmış ,kendi küllerinden yeniden insanlığa bürünmüş insanı duygular yaratan biliriz.
Yolunuzun insanı duygulardan geçmesi dileği ile kalın sağlıcakla…

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS