FRM TV

Gizli Şahidin Vicdandır!

Arzu Akgün’ün 10 Haziran 2019 tarihli yazısı.

Gizli Şahidin Vicdandır!
Arzu Akgün
Arzu Akgün( arzuakgun@frmtv.com )
FRM TV' de Yazar
632 Kişi
10 Haziran 2019 - 21:27

Ne zordur merhametsize merhameti anlatmak, ne zordur vicdanı olmayandan vicdan ummak. Merhamet ve vicdan  Allah’ın insanoğluna insanlığını pekiştirmesi için verdiği büyük bir lütuf harika bir  meziyettir. Gelin görün ki bazı insanlar bunu unutmayı herşeyden üstün tutmuş düşkünü görmezden, düşene vurmaktan, düşmeyeni de düşürmekten  korkmaz olmuş.

Yüreğini karartıp insanlığını ve haysiyetini karanlıkta unutmuş tüm yüzlere kirli kalbinin kirli penceresinden bakar olmuş, merhametsizlikten adeta sevgisizliğe atanmış vicdanını kör kuyulara atmış.
Gerçekten seveni değer vereni gördüğünde insanların merhametini sömürmekten utanmaz  sıkılmaz. Çünkü o duyguyu çoktan unutmuş, seni kaç kuruşa satmanın hesabına çoktan düşmüştür.
Bu insanlar merhametsizliğini kendilerine saklamazlar acıma duygusu yok olmuştur. Güvensizlik  diz boyu sevgisizlik ise nirvana’ya ulaşmıştır.

İnsanları ve değerleri dikkate almadan yalnız kendisini düşünerek bencilce hareket etmek onların karakteri olmuştur. Tek bir düşüncesi vardır kendi çıkarı… senin ne hissedeceğin umurunda bile değildir.
Bu küstahlığını ise kendince akıllılık veya kurnazlık olarakta çoktan ilan etmiştir bile.
Eminim sizin de çevreniz de bunlardan oldukça fazladır, hepsinin de ortak özelliği ne biliyormusunuz ? Her an herkese kazık atabilecek ve bundan hiçbir rahatsızlık duymayacak olmalarıdır, oysa ki iyi bir vicdan en rahat yastıktır olmasına rağmen onlar yastıklarına başını rahat koyup sizden bile daha iyi uyku çekerler üstelik  attığı kazığın verdiği huzuru içinde.

Ne gariptir ki bu duygulardan yoksun bi haber olmalarına rağmen ustaca merhametinize ve vicdanınıza oynamayı da çok iyi bilirler.
Bu yüzdendir ki  vicdan sahibi insanlar, vicdan sahibi olmayan insanlara karşı çoğu zaman savunmasızdırlar. Vicdan ve merhamet sahibi insanlar hem maddi hem manevi olarak kendilerini bu tür kişilerden koruyamazlar.Onlar  merhametsizliği ve vicdansızlığı bir bakışta anlayamazlar çünkü…
Başkalarına kötülük yapmayı akıllarından bile geçirmeyen bu kişiler, başkalarının da öyle davranacağın sanırlar. Onlara malını da canınıda sevdasını da emanet etmekten korkmazlar taaa ki canının yandığı ana kadar!!!

İşte o gün vicdansızların hep kazandığını zannettiği ama asıl vicdanlı merhametli bir insanı kaybettiği ve bir daha hiç bir şeyin asla eskisi gibi olmayacağının ve vicdan sahiplerinin vicdandan merhametten uzak kişileri hayatından çıkardığı bir daha geri dönüşü olmayan kurtuluş günüdür.
Sonra ne mi oluyor? Vicdansızlar vicdansızlığı ile vicdanlılar da vicdanları ile yoluna devam ediyor.
Peki Azizim bu yol da mutlu olmayı kim hak ediyor?

Dilerim ki ; Rabbim herkesi her iki cihanda da kendisi gibi insanlarla karşılaştırsın.
ALLAH’IN Merhameti Yüreğinizden ve hayatınızdan eksik olmasın o güzel duygunun gönül rahatlığı ve sevgisiyle kalın.

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS