FRM TV

Facebook instagram ve whatsapp’ın çökmesiyle ilgili Bakanlıktan açıklama geldi.

Son birkaç saattir sosyal ağlarda erişim sorunu yaşanıyordu. Sorun az önce düzeldi, kullanıcılar uzun süredir erişemediği uygulamalarla tekrar sevdikleriyle sosyalleşmeye başladı. Ancak pekçok kullanıcı sürekli çöken Facebook, WhatsApp, Instagram’ın neden sık sık sorunla karşılaştığını merak ediyor.

Facebook instagram ve whatsapp’ın çökmesiyle ilgili Bakanlıktan açıklama geldi.
418 Kişi
14 Nisan 2019 - 16:23

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, “Sorun Türkiye’deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor.” dedi. Sayan, AA muhabirine, sosyal medya platformları Whatsapp, Facebook ve Instagram’da yaşanan erişim sorununa ilişkin değerlendirmede bulundu. Söz konusu platformlarda dünya genelinde erişim sorunu olduğunu ve bu sorunun Türkiye’deki kullanıcıları da etkilediğini vurgulayan Sayan, “Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesi.” diye konuştu.

Bugün öğle saatlerinden itibaren sosyal medya ağları WhatsApp, Whatsapp Web, Instagram ve Facebook’a erişimde sıkıntılar yaşandı. Dünya genelinde yaşanan sorunla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ünlü paylaşım sitesi Instagram da öğle saatlerinde dünya genelinde çöktü ve kullanıcılar fotoğraf ve mesaj gönderemedi.

TWİTTER’A AKIN ETTİLER

3 büyük sosyal paylaşım uygulamasında erişim sorunu Twitter’a yaradı. Kullanıcılar mikro blog sitesi Twitter’a akın etti, seslerini duyurmaya çalıştı. Erişim sorunu az önce normale döndü ve dünya genelinde yeniden erişime açıldı. Pekçok kullanıcı bu sorunun neden kaynaklandığını merak ediyor. Çünkü çökme sorunu çok sıklaşınca kullanıcılar da rahatsız olmaya başladı.

DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

Facebook ve whatsapp’ta da erişimle ilgili sıkıntılar yaşanıyor. Kullanıcılar whatsapp’ın masa üstü versiyonunu da açamadıklarına dair mesajlar paylaşıyor. Bir süre önce facebook, instagram ve WhatsApp’a yine dünya genelinde bir erişim sıkıntısı yaşanmıştı.

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS