FRM TV

Dün, Bugün, Yarın…

Dün, Bugün, Yarın…
Süleyman Öztürk
Süleyman Öztürk( slymnozturk@hotmail.com )
FRM TV' de Genel Yayın Koordinatörü
132 Kişi
20 Nisan 2018 - 9:48

Dün,Bugün,YARIN…

Dünü unutun bitti ve bir daha istesekte gelmeyecek. Bugün güzel ya da kötü bitmek üzere, yeniden başlatmak mümkün değil. Peki yarın, hep yeniden gelecek . Yarının iyi geçmesinde mutlaka bir umut vardır. Yarını, ne düne ne bugüne benzetmemek elimizde. Ya yerimizde sayacağız , ya kaldığımız yerden başlayacağız ya da daha güzelini yaşayacağız. Güzel düşünün güzel olsun…

Geçmişinizi zihninizden atın diyemem. Onlar size aynı yanlışları yapmamanız için kafanızın bir kenarında silik bir şekilde kalsın ama asla zihninizde ona biçtiğiniz yerden fazlasını kaplamasın.

Sakın beyninizin size küçük oyunlar oynamasına müsaade etmeyin. Çünkü o size hizmet etmek zorunda sizi esir almasına izin vermeyin. “Geçmiş ya geçmemişse…” diye oyunlar oynamasın… Böyle siz yorulur ve yerinizde saymaya devam edersiniz. Önünüzde duran perdeyi açmaktan üşenirseniz, korkarsanız, tereddüt ederseniz o perdenin arkasında duran güzellikleri ya çok geç görmüş olursunuz ya da hiç görme fırsatınız olmayabilir. Yaşanması gereken iyi ya da kötü herşey mutlaka yaşanacaktır.

Siz sadece gideceğiniz yolu belirlersiniz. Mesela işinize gideceksiniz ve gitmek için üç yol var , üç yolun başında da tabela var ve aynı noktaya çıkıyor. Birinci yol çamurlu, ikinci yol çakıl taşlarıyla dolu, üçüncü yol ise asfalt… Sizin her gün gittiğiniz tek bildiğiniz yol birinci yani çamurlu olan yol … Cesaret edemediğiniz , karşınıza ne çıkacağını bilmediğiniz için daha rahat gitmeyi reddetmiş oldunuz. Çünkü bildiğinden şaşmak risk almak sizin işiniz değil… Siz her gün çamur olan kıyafetlerinizden ya da ayakkabılarınızdan şikayetçi değilsiniz. Üç yolu da deneyip en rahat şekilde gitmeyi seçmek ne kadar zor olabilir ki? Bugün yaptığınız herhangi birşeyden memnun değilseniz onu yarın yapmayın daha iyisini yapın. “Herkes ne ederse kendine eder.”

Güller elinizde ya dikenlerini sökeceksiniz bir kerelik batıp acı verecek ama her koklamak istediğinizde tereddüt etmeden kokusuna doyacaksınız ya da o güzel kokuyu içinize çekemeden dikenlerin hedefi olacaksınız…

Seçim sizin…

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS