FRM TV

CHP’li başkan adayından ‘Kürdistan’ açıklaması

CHP’nin seçim bürosu açılışında, Edremit Belediye Başkan adayı Hasan Arslan ve diğer partililerin kendi aralarında yaptığı konuşma büyük tepki toplayınca “algı operasyonu yapılıyor” açıklaması geldi.

CHP’li başkan adayından ‘Kürdistan’ açıklaması
361 Kişi
10 Mart 2019 - 16:45

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, 8 Mart Cuma günü, eskiden belde olan büyükşehir yasasıyla ilçenin mahallesi olan Akçay’da seçim bürosunun açılışına katıldı.

SELA OKUNUNCA KONUŞMAYI SONLANDIRDI

Bölgesel yayın yapan televizyon kanalının canlı yayınladığı programda, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in konuşması sırasında Cuma selası okunmaya başladı. Milletvekili Aytekin, “Uzun sürecek arkadaşlar, ben konuşmamı burada sonlandırıyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ensar Aytekin kürsünün yanından ayrılırken, CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu ve CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan arasında konuşmalar ve şakalaşmalar başladı.

CHP'li başkan adayından 'Kürdistan' açıklaması

ESKİ CHP’Lİ BAŞKANDAN MÜEZZİNE HAKARET

O anlar, canlı yayın yapan televizyon kanalının görüntülerine yansıdı. Olayın ardından bazı televizyon kanalında yayınlanan görüntülere göre, partililer arasında şu konuşma geçti:

CHP Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, ‘Hoca bizimle ..… geçiyor’ dedi. CHP İlçe Başkanı Gerkuş da ‘Ağdalı okuyor’ diye konuştu.

“FETTAHOĞLU NEREDESİN YA”

Bu sırada CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’ın yanına, Edremit’te müteahhitlik yapan Fettah İçen geldi. Hasan Arslan, “Fettahoğlu neredesin ya” diyerek karşıladı.

CHP'li başkan adayından 'Kürdistan' açıklaması

“BİZİM OY KÜRDİSTAN’A”

Eski Başkan İnceoğlu ise Fettah İçen’i kastedip, “Bu sefer oylar bize” dedi. Arslan da “Herhalde oyun benim” dedi.

Fettah İçen ise “Yok ağabey bizim oy Kürdistan’a” dedi. İçen’in ne dediğini anlamayan Arslan’a, aynı sözleri İnceoğlu ve İçen tekrarladı.

Selman Hasan Arslan da “Hee bize verecek demektir” dedi. İçen, Hasan Arslan’ı göstererek, “Kürdistan işte” diyerek sözlerini sonlandırdı.

“NEREDESİN” DİYE SORDUĞU KİŞİYİ TANIMIYORUM AÇIKLAMASI

CHP Edremit Belediye Başkan adayı Hasan Arslan, olayın ortaya çıkması üzerine dün basın açıklaması yaptı. CHP İlçe binasında yapılan basın açıklamasında Arslan, şu ifadeleri kullandı:

“Dün, Akçay’da seçim irtibat bürosu açılışımız esnasında, okunan sela nedeniyle konuşmalara ara verdiğimiz sırada, Akçay eski Belediye Başkanı Sayın Cahit İnceoğlu ile ayaküstü bir sohbet gerçekleştirirken, daha önce hiçbir ortamda görmediğim, hiçbir neden ve şart içerisinde görüşmediğim bir şahıs yanımıza gelerek, okunan selanın sesiyle de ne dediğini anlamadığım, ancak canlı yayın mikrofonun açık kalması sonucu kamuoyuna yansıyan ipe sapa gelmez, bizim açımızdan hiçbir değeri olmayan ve hem siyasi hem de kişisel olarak kesinlikle katılmadığım ucube bir söylemde bulunmuştur.

“ALGI YAPILIYOR”

Az önce de ifade ettiğim gibi, okunan selanın sesiyle ne dediğini kesinlikle anlamadığım, ancak o anki reaksiyon içerisinde bizi desteklediğini söylediğini sandığım bir ifadesine, ‘Bizi destekliyorsun, anladım’ şeklinde bir yanıt verdim. Yaşanılan hadisenin, çok açık şekilde provokasyon olduğu, Millet İttifakı’nın tüm Türkiye’de, Balıkesir’de ve Edremit’teki gücünü gören ve bundan korkan bazı kirli odaklar tarafından algı yaratılmak amacıyla servis edildiği bellidir. Algı yaratmak ve toplumu farklı şekilde sinir uçlarından yönlendirmek isteyen bu kirli odakları çok iyi biliyoruz ve önümüzdeki günlerde kamuoyuyla da paylaşacağız. İfade ettiğim bu hususu altını kalın şekilde çizerek belirtmek istiyorum.”

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS