FRM TV

Benden bana yarenlik

Arzu Akgün’ün 16 Mayıs 2019 tarihli yazısı

Benden bana yarenlik
Arzu Akgün
Arzu Akgün( arzuakgun@frmtv.com )
FRM TV' de Yazar
455 Kişi
16 Mayıs 2019 - 23:21

Hayatınızın telaşında birkere olsun kendiniz ile hiç dertleştiniz mi?
Mesela arkanıza yaslanıp kendinize otur konuşalım neler yaşadık seninle  diye söze başlayıp günah çıkarır gibi kâh gülümseyip kâh ağlayıp kendinizle yarenleştiniz mi?
Her ne kadar birbirimizi anlıyor gibi görünsekte aslında insanı en iyi kendisi anlıyor ve bir o kadar da kendisi tanıyor, yıkıntılarına sevinçlerine sevmelerine bazen de öfkeyle ışığının tükenişine ancak kendimiz şahidiz.

Anladınız ve anlattınız mı hayatın idaresini akışına bıraktığında herşeyi kontrol edemediğini kanıksadığında, bazen kadere güvenip boşverebildiğinde ,herkesi anlamaya çalışmadığın da herkese kendini anlatmaya uğraşmadığında. Bazı fedakarlıktan vazgeçip kendine döndüğünde hayatının daha kolay olacağını anladığını kendinize anlattın mi?

İstiyerek severek yaptıklarından, istemeyerek zorla vazgeçirilişlerinden onca mücadele ve onca savaştan yorgun çıktığıdan hiç söz ettiniz mi kendinize?

Bunları başkasından değil de kendiniz kendinizden duyduğunuz da hayatınıza dair alacağınız yeni kararlar için yeni bir sayfa açmanın ne kadar da kolay olduğunun hiç  farkına vardınız mı?
Kendine kendini anlatmakta ne oluyor, bu ne saçmalık demeyin ,inanın çok iyi geliyor bir o kadar da ruhuna iyi gelen şey ağlamak… Ağlamanın, zayıflık değil daha güçlü ayağa kalkmak ve yüreğinizin iyileşmeye başladığının bir işareti olduğunu biliyor muydun? İşte bunun adına beynine ve Hayatına format atmak deniyor.

Sezen Aksu ablamız  ne güzel demiş;
(Zehir dışarı atmadan yürek yıkanmıyor.)

Velhasıl
Kendinizi, kendinize en iyi yaren edinin derim. Bırakın başkaları için ölmeyi çok sevmeyi… Narsistleşmeden kendinizi sevin  işte o zaman başlıyor kendine yolculuk.
Sakinliğine giden yolu keşfediyorsun.  O kadar da kolay üzemiyorlar seni ne insanlar nede boşuna üzüldüğün anılar.
Hayatınızın fotosentezinden kurtulmayı öğreniyorsunuz ve bir gün bir bakıyorsun özlediğiniz huzur gönül kapınız da işte bu kadar kolay huzura ve kendimize  kavuşmak öyleyse neyi bekliyoruz ? Benden söylemesi.

Dilerim kendinizden kendinize giden yollarınız da gönül huzurunuz eksik olmasın.
Kalın sağlıcakla

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS