FRM TV

BAŞKAN OLABİLMEK

Seçkin Coşar’ın 7 Nisan 2018 tarihli yazısı

BAŞKAN OLABİLMEK
Seçkin COŞAR
Seçkin COŞAR( seckincosar@frmtv.com )
FRM TV' de Program Yapımcısı
114 Kişi
07 Nisan 2018 - 2:45

İyi bir başkan olmanın ilk basamağı adam olmaktır,adam değilsen zaten başkanlıkta sana tepeden gelmiştir, bu durumda başarı zaten beklenmez… Tekbir başarısı vardır kendinin ve oraya gelmesine vesile olanların kısıtlı bir sürede ceplerini doldurmak. Bir sonraki seçimde aday olmayı bile düşünmez, yani musluk akarken doldurmak lazım misali. Hangi partiden olursan ol seçilince partinle biraz daha mesafeli olmalısın,çünkü artık sadece senin partilinin değil bütün bir şehrin yada ilçenin başkanı olmuşsundur,makam odanda parti amblemi yada genel başkan resmi olmamalı. Çünkü o makam geçici ve orada kalmanın yolu oy veren vermeyen herkesi kucaklamaktan geçer. Ama dengeyi iyi kurmak lazım kimseyi kırmayayım derken gece gündüz seninle çalışan partilini unutmayacaksın, yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişmeyeceksin.. Artık Siyasete değil çalışana fırsat verme zamanı gelmiştir. Çünkü bu zamana kadar hep geriye giden geride kalan değişime ayak uyduramayan şehirlerin ve ilçelerin yeni bir kimliğe kavuşması gerekir diye düşünüyorum.

BORNOVA Belediye başkanı Olgun ATİLA ilk döneminde çalışkanlığı,azmi sıcak kanlılığı,partili partisiz ayrım yapmadan herkesi kucaklayarak, Halka hizmet, Hakka hizmet bilincinde başarılı kalıcı güzel eserler bırakan bir belediye başkanımız..

Aynı şekilde BUCA Belediye başkanı Levent PİRİŞTİNA iki genç başkan başarısız olmalarını bekleyen, çömezlere başkanlık verildi diyen hem kendi partilileri hemde diğer partililere inat çalışanın neler yapabileceğini herkese gösterdiler. Neden mi sadece Bornova ve Bucadan bahsediyorum ? Çünkü evim ve işim olarak iki ilçede geçiyor hayatım. Bilmediğim, yaşamadığım ilçelerle ilgili iyi kötü yorum yapmak tontişlerin işi :))

Güzel İzmir’imizin diğer ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımızında güzel eserler bırakan bir belediye başkanları olması dileğiyle… Kardeşçe mutlu bir hayat diliyorum..

FRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM MEDYA AJANS REKLAMLARIFRM TV REKLAMLARI... Bu alana reklam vermek için "0542 373 13 76" nolu telefondan veya "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS