FRM TV

Başkan Kocaoğlu: “Bu kentin sadakaya ihtiyacı yok, elinizi taşın altına koyacaksınız”

Başkan Kocaoğlu: “Bu kentin sadakaya ihtiyacı yok, elinizi taşın altına koyacaksınız”
26 Kişi
18 Aralık 2018 - 15:54

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu kentin sadakaya ihtiyacı yoktur belediyenin de sektörlerin de.

Başkan Kocaoğlu: "Bu kentin sadakaya ihtiyacı yok, elinizi taşın altına koyacaksınız"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu kentin sadakaya ihtiyacı yoktur belediyenin de sektörlerin de. Elinizi taşın altına koyacaksınız. Hep birlikte kazanmak istiyorsanız, elinizi taşın altına koyacaksınız. ‘Belediye yapsın, hükümet de arsa versin’ mantığı artık yok. Ne belediye de ne merkezi hükümette kaynak var” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin ortağı olduğu Tetusa – Çeşme Termal Kür Merkezi projesi için Slovanyalı mimarlık gurubuyla protokol imzalandı. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen projenin imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yanı sıra Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve TETUSA Yönetim Kurulu Başkanı Veysi ve TETUSA AŞ. ortakları katıldı. 200 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek olan projenin 24 ayda tamamlanması bekleniyor.

İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kenti kalkındırmak için projeyi desteklerini belirterek, “İzmir bizim dönemimizle birlikte ‘belediye başkanları sadece belediyenin aysal olarak verdiği görevlerde değil kentin kalkınmasından sorumludur’ diye, Türkiye belediyecilik tarihine yeni bir ufuk getirdik. Kentin kalkınması, yaşam kalitesinin artması için nerede, ne lazımsa büyükşehir belediyesi değerli bilim insanları ile birlikte 2005’te İzmir Stratejik Planı’nı hazırladık ve 15 senedir uyguluyoruz. Projeler belli, nasıl yapılacağı belli. Biz adım adım bunları yaptık. Buradan çoğu iş adamı ortaklarımıza 2004 yılındaki İzmir’î yatak kapasitesini, ekonomiyi, sanayideki hizmet sektörünü, kültür sanatın durumunu, turizmi göz nüne alıp değerlendirdikten sonra bizim 15 seneden ne yapmak istediğimizi, ne yaptığımız sürdürülebilir kalkınma ve yaşam kalitesinde ne anladığımız çok daha iyi anlayacaklardır. İki defa EXPO yolculuğuna çıktık” ifadelerini kullandı.

EXPO’da kaybetmelerinin ardından hiç moralini bozmadığını kaydeden Başkan Kocaoğlu, taahhüt edilen projeleri hiç taviz vermeden bugüne kadar uygulamaya çalıştıklarını söyledi.

İzmir’in varlığını limanına, büyümesini tarım alanlarına borçlu olduğunu dile getiren Başkan Kocaoğlu, tarımın büyütme çalışmalarının devam edeceğini vurguladı. İzmir tarımının göreve geldiklerinde yüzde 1 geri gittiğini belirten Başkan Kocaoğlu, “İzmir tarımı, ülke tarımından 2,5 kat daha fazla büyüyerek yoluna devam ediyor ve yapacak daha çok işimiz var. Sanayi OSB ölçeğinde ve nitelikli ürün yaparak yoluna devam edecek büyüyecek. Ama 2005 yılında tespit ettiğimiz en önemli bulgu İzmir’in hiç kullanamadığı doğasında, güneşinden, tarihinden, Meryem Ana Evi’nde, Urla’sına varıncaya kadar ve kaplıcalarına varıncaya kadar birçok zenginliğinin olduğu, bunları harekete geçerek hizmet sektörü ve turizmde sıçrama yapabileceği, zenginleşeceğini, hizmet sektörünün mutlaka kültür sanat ve sporla desteklenmesi gerektiğinin tespitini yaptık. Kalkınmanın bütün sektörlerin aynı anda harekete geçmesi gerektiği bilinciyle yola çıktık. Hizmet sektörü Türkiye’nin en nitelikli fuar alanı Fuar İzmir. Eğer engellerle karşılaşmasaydık bugün kabası bitecek olan Kültürpark’taki Kongre Merkezi. Eğer engellenmeseydik Basmane çukurunda bütün donanımıyla beraber tiyatro merkezi. Uzun uğraşlardan engellemelerde sonra temelini attığımız Türkiye coğrafyasının opera binası. Tarihi Kemeraltı’nın ayağa kaldırılması. İzmir merkezinde eğer turist bir gece iki gece konaklayacaksa tarihi bölge ayağa kalkmadan bu mümkün değildir. Tarihi bölgeyi İzmir Büyükşehir Belediyesinin emek ve para olarak harcadığı parayı burada hiçbiriniz hayal edemezsiniz. Agora neredeydi? Arkadaki çimenlik alandaydı. Bütün o İkiçeşmeliğe çıkışı kamulaştırarak gerçekleştirdik. 1971 evi yıktık. Yeşildere’de orman yaptık, heyelan bölgesinde vatandaşlarımız kurtardık hem de 200 yıl önceki Kadifekale’yi yaşama geçirmek istedik. Kadifekale eteklerine doğru son binayı baz alarak bütün alanı temizleme çalışmaları devam diyor. Tiyatro konuşuluyordu, Roma Antik Tiyatrosu konuluyordu, şimdi gerçekleştiriyoruz. Gün ışığına çıktı” diye konuştu.

“Üzülmedim, alınmadım desem yalan söylerim”

Roma Tiyatrosu’na ilişkin çıkan haberlerde bina kamulaştırmada büyükşehir belediyesinin adının bile geçmediğini dile getiren Başkan Kocaoğlu, “Bir haber okudum. Üzülmedim, alınmadım desem yalan söylerim. Sadece tiyatro için 163 bina kamulaştırıldı, büyükşehir belediyesinin adı yok” dedi.

Sağlık turizminin EXPO’da hedefleri olduğunu hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Eğer İnciraltı’nda rant kaygısı ile değil de sağlıklı sürdürülebilir gelişme, büyüme ve kalite ile planlanabilseydi bugün çok büyük ivme kazanmış olacaktık. İzmir yarım adasıyla, eski kentiyle İnciraltı ile sağlık sektöründe, turizm sektöründe sıçrama yapacak hem ülke hem kentin kalkınmasında önemli kaldıraç olacak değerdir. Biz bunları geciktirerek aslında kendimizi geriye itiyoruz. Kentimizi geriye itiyoruz. Ülkemizi geriye itiyoruz. Bizim çabalarımız sürecek. Aynı zamanda TARKEM oluşumu çalışmalarını sürdürüyoruz. Yağmur suyu kuşaklama hattını bitirdik, içine gireceğiz. Kemeraltı’nda altyapı yok altyapısı, aydınlatması, zemin döşemeleri ile birlikte yeniden Kemeraltı’nı oluşturmak üzereyiz. Bizim yaptıklarımız görünür hale geldikçe, oradaki mülk sahipleri de binaları restore edecek. Kemeraltı dünyanın en önemli 24 saat yaşanabilen, öğrencilerin butik otellerde kaldığı, tasarım atölyelerin faaliyete geçtiği cıvıl cıvıl yaşayan bir yer olacak. İnciraltı geciktirilmeden ranta teslim edilmeden gerektiği kadar gerektiği ölçüde sağlık vahası oluşturulduğunda İzmir bambaşka noktaya gelecektir” ifadelerini kullandı.

Otellerin karı 2 katına çıkacak

Tetusa’nın kür merkezini Çeşme’de kurulması ile turizmdeki karın artacağına işaret eden Kocaoğlu, “Çeşmedeki otellerimiz zaten 2,5-3 ay çalışıyor. 3 ay çalışan otelin bu kür merkezi ile beraber 4 aya çıkarttığınızı düşündüğünüzde karı 2’ye katlanacaktır. Biz bir taraftan İzmir jeotermalde hem Balçova Narlıdere bölgesinde hem de Doğanbey’de çok başarılı işler yaptık. Şu anda Doğanbey’de kamulaştırdığımız 42 dönüm alan üzerinde, pansiyonları, otelleri harekete geçirecek bir kür merkezi projesi bitti. Yakında inşaatına başlayacağız. O bölgenin hareketlenmesi için. Yine o bölgede 800 dönüm serayı ısıtabilecek termal kaynağımız var. Yine aynı bölgede 15 megavat elektrik üretecek ihaleyi yaptık, firma yatırımlarına devam ediyor, makine ve ekipmanlarını aldı yakında elektrik üretmeye başlayacak” ifadelerini kullandı.

“Herkes elini taşın altına koysun”

İzmir’de herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Başkan Kocaoğlu, “Bu projeyi, İzmir’in, İzmir’in zenginlerinin, İzmir’den para kazananların, İzmir’in kaderiyle kendi kaderini eşdeğer tutanların elini cebine sokması gerekiyor. Belediye yapsın belediyenin görevi yapsın. Ama İzmir’de yeniden herkesin elini cebine atması gerekiyor. Bu kentin nasıl kalkınacağını büyükşehir gücüyle önce Avrupa Birliği görüyor. Onlar ciddi takip ediyor; İzmir’de ne oluyor, inceleme heyetleri ilk AB’den geldi. Onlar takip ediyor, sonra bizimkiler öğrendiyse öğrendi. Ama biz İzmirliler kent büyürse, kent sağlıklı büyürse hepimize pay düşecektir. Burada 200 milyon lira yazıyor. Ben sadaka niyetiyle oradaki otellerden, turizm ile iştigal edenlerden para almam. Bu kentin sadakaya ihtiyacı yoktur belediyenin de sektörlerin de. Elinizi taşın altına koyacaksınız. Hep birlikte kazanmak istiyorsanız, elinizi taşın altına koyacaksınız. ‘Belediye yapsın, hükümet de arsa versin’ mantığı artık yok. Ne belediye de ne merkezi hükümette kaynak var. Ekonominin durumu belli. Hep beraber herkes karınca kararınca elini taşın altına koyarak, herkesi kaderi hayatı paylaşmaya karar verirse İzmir’in başaramayacağı hiçbir şey yoktur” diye konuştu.

Proje Türkiye’de öncü olacak

Projenin 10 yıllık çalışmanın neticesi olduğunu dile getiren Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise “Proje uzun bir süreçten sonra bu noktaya geldi. Yaklaşık 10 senenin üzerinde bir çalışmanın ürünü. Şinasi Ertan büyük projeye emek harcadı. Burası planlamada mevzuat gereği açık alanda yapılması gereken bir yerdi. Kapalı alanda bunu yapmak mümkün değil. Hem içerik olarak hem de tasarım olarak İzmirimize, ülkemize öncülük etsin diye projeyi hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

“Yıllarca mücadele ettik”

Projeyle ilgili genel bilgi veren TETUSA Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Öncel de “Çeşme ve İzmir için önemli bir gün, bu proje için yıllarca mücadele etmiş rahmetli Şinasi Ertan başkanlığında kurulan bir şirketti. İlk önce yer tahsisi için mücadelesi verdik. Çünkü Çeşme’de 100 bin metre karelik yer yoktu. 6 ay gibi kısa bir sürede 45 bin kişinin ziyaret ettiği bir Aqua Park yaptık. Aqua Parkımıza gelen turist sayısı geçen sene 20 bin kişi arttı, bu sene ki hedefimiz ise 60 bin kişi. Bu proje, Avrupa’nın en iyi projesi, Türkiye’nin göz bebeği, İzmir’in yüz akı Çeşme’nin altın bir projesidir. Slovanya’nın önden gelen bir mimarlık grubuyla tasarım ve konsept çalışmaları yaptık. Projemiz Avrupa’nın en iyi projesi seçildi, 7 tane birincilik ödülü aldı. 48 bin metre kare olan bu proje 50 bin metrekareye çıkartılıp Avrupa’nın en büyük termal kür merkezi olacak. Yaklaşık günde 2 bin kişinin tedavi göreceği bir yer olacak, bunun yanında yaşlı konuk evi olarak da 50 oda bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

İlaç endüstrisinden 3 kat büyük

Slovenyalı mimarlık gurubu adına konuşan Mimar Dean Lan ise projenin sonunda çok güzel ve çekici bir otel olacağına belirterek, “Günümüzde insanlar daha çok sağlıklarına önem veriyor. Bahsettiğimiz şey sadece rahatlama değil aynı zamanda koruyucu bir tedavi alanı olacak. İlaç endüstrisinden 3 kat daha büyük. Yatırımcılarla beraber bu fikrin üzerinde çalıştık mümkün oldukça zengin yapmaya çalıştık” dedi.

Canlı yayın sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ
Ayarlar
FRM TV
Değerli izleyicimiz. İsmail Bekiroğlu'nun katılım gösterdiği canlı yayınımız sona ermiştir. Yayının tekrarını aşağıdaki linki tıklayarak izleyebilirsiniz.
https://frmtv.com/feraset-ismail-bekiroglu/

Ziyaretçi59799
isnayil. bekirogul. calı. yayïn

Ziyaretçi59759
Buca sizinle gurur duyuyor İsmail Bekiroğlu başkan inşallah

Ziyaretçi59619
iyi akşamlar başkanım ..

Ziyaretçi59662
Yolunuz yokuz başkanım neriman dereli

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59636
Özü doğru sözü doğru İsmail Bekiroğlu

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59719
BEN CAN SENİNLEYİZZZZ BAŞKANNN..

Ziyaretçi59662
Seninleyiz başkanım neriman dereli

Ziyaretçi59645
En büyük başkan bizim başkan yolun yolumuzdur başkanım buca başkan görsün bas

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59662
Seninleyiz başkanim8

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah.Allah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59662
Başlanimmmmm seninleyiz neriman dereli yolunuz yolumuzdur

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59662
Seninleyiz başkanım seninleyiz

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah.Allah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59658
Sn Baskanim Amatör takimlarla alakali ve buca sporumuzun hali malum..cuneyit akyol

Ziyaretçi59662
Evet başkanım başı boş oldu ceplerini doldurdular bucaya senin gibi giri lazım oda sensin ismail bekiroğlu başkan olucak buca halkımız ıyi düşünün tanımadığımız kişilere oy vermeyin verdik te ne haldeler lütfen ıyi düşünün bucaya ismail bekiroğlu diyelim lütfen

Ziyaretçi59635
Doğan Akbaykallı başkanın seniseviyoruz buca alkı senden duyuyor

Ziyaretçi59715
Bucayayakışantekbaşkan özüdoğrusözüdoğru ismailbekiroğlu

Ziyaretçi59666
Başkanım sizin gibi başkan her ilçeye nasip olsa keşke

Ziyaretçi59712
Başkanım tam destek

Ziyaretçi59708
Adam gibi adam ismail başkan slm

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah. Allah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59666
Bekiroğlu gelecek paramızı yiyen buca belediyesi değişecek

Ziyaretçi59623
Sevgili Buca'lılar; Oy verirken iyi düşünün! Ailenizden biri, yıllarını Buca' ya vermiş ailenizden biri İsmail Bekiroğlu duruken, Buca'yı bilmeyenlere teslim etmeyin ! Haksızlıklarla, dayatmalarla ve pahalılıklarla TOP YEKÜN MÜCADELE SİZ BUCA' lıların elinde. İçinizden biri İsmail Bekiroğlu dururken macera aramayın sonradan üzülüp ağlamayın.

Ziyaretçi59662
Yeter bucaya chp ye oy yok asla hırsızlara ismail bekiroğlu başkanimiz

Ziyaretçi59688
Başkan ismail bekiroğlu

Ziyaretçi59662
Chp ye oy yok asla aldılar çaldılar çarptılar ismail bekiroğlu başkanim

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın. Hikmet CENKSEVER

Ziyaretçi59619
bucada rüşvetçi mütahitler e bir son veicekmisiniz buca zeynep coşanay

Ziyaretçi59662
Chp ye verildikçe ne yaptılar ancak ceplerini doldurdular aynı şirinyer aynı bu chp ye oy yok asla dsp ismail bekiroğlu gelicek buca gulecek

Ziyaretçi59700
Başkanım Hayırlısıyla Sizi O makamda ziyaret edeceğiz inşallah:aAllah utandırmasın.

Ziyaretçi59612
1 nisanda türkiye bucayi konuşacak nasıl dsp kazandı bucada bukadar farkla tek sponsoru olmayan aday mimar ismail bekiroğlu

Ziyaretçi59662
Seninleyiz ismail bekiroğlu başkanim

Ziyaretçi59636
Başkanım Bacanın yolları çok bozuk bunlar yama yapmayı bile beceremiyorlar inşaat pazaryeri açıyorlar

Ziyaretçi59674
İzsu güvelıkler özgür yılıdz YOLUN YOLUMUZDUR BAŞKANIM

Ziyaretçi59695
En buyuk baskan bekiroğlu

Ziyaretçi59623
Sevgili Buca'lılar;

Ziyaretçi59695
Baskanim seni cok seviyoruz

Ziyaretçi59674
BİZCEDE BEKIROĞLU ÖZGÜR YILDIZ

Ziyaretçi59662
Seninleyiz baskanim

Ziyaretçi59673
Gördüğümüz en sıcak en içten başkan. Hakettiği yere gelecek allahın izniyle. Hastaneden selamlar Dilek Tekin çifti.

Ziyaretçi59688
Özü dogru sözü doğru ISMAIL BEKIROGLU

Ziyaretçi59662
Yolun yolumuzdur başkanim

Ziyaretçi59619
Başkanım yüzde dosan değil temizlik işlemi yüzde 50 olmalı .. buna inanın lütfen ..

Ziyaretçi59662
ISMAIL bekiroglu diyoruz

Ziyaretçi59612
işte başkan bu özü doğru sözü doğru ismail bekiroglu bucayi hak ediyorsun başkanım yolun yolumuz tolga çelik

Ziyaretçi59686
Tek doğru bekiroglu baskan

Ziyaretçi59674
YOLUN YOLUMUZDUR BAŞKANIM İZSU GÜVENLIKLER ÖZGÜR YILDIZ

Ziyaretçi59653
Başkanım yıllar önce harikalar yarattığınız bucasporu tekrar eski günlerine dönecekmi irfan

Ziyaretçi59674
YILDIZ MAHALLESİ SİZİNŞE BERABER BAŞKANIM ÖZGÜR YILDIZ

Ziyaretçi59635
Ben doğan Akbaykallı bucanin köyleri hazine orman devlet arazileri habire yok ediliyor onlar icin ne düşünüyorsunuz

Ziyaretçi59674
YOLUN YOLUNUZDUR BAŞKANIM İZSU GÜVENLIKLER ÖZGÜR YULDIZ

Ziyaretçi59674
Yolun yolumuzdur başkanım izsu güvenlıkler özür yıldız

Mesut
Ismail bey dolu dolu bir başkan. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ziyaretçi59674
Özü doğru sözü doğru bucanın gururu gelecegın başkanı ismail bekiroğlu

Ziyaretçi59635
Doğan Akbaykallı başkanın buca gölet düzenlem yapacakbısın haliperişan

Ziyaretçi59672
Halkın başkanı

Ziyaretçi59674
İzsu güvenlikler yolun yolumuzdur diyor başkanım özgür yıldız

Ziyaretçi59674
İzsu guvenlıkler sizinle başknım özgür yıldız

Ziyaretçi59658
Buca spor ve bucadaki Amatör takimlarin halini sn Başkanim cunayit akyol

Ziyaretçi59619
Başkanım seçilecek diye belediye çalışanları çok korkuyor hatta asla kazanamaz diyorlar ama kendilerini kandırıyorlar

Ziyaretçi59669
Eyt nin bekiroglu ile ne ilgisi var?

Ziyaretçi59619
staj mağdurları ve eyt liler akp ve mhp ye kesinlikle vermiyecekler ..

Ziyaretçi59612
bırak sinlar bu işi bilen yapsın mimar ismail bekiroğlu

Ziyaretçi59624
Allah yardımcıniz olsun başkanım,Buca spor içler acısı el atacakmısiniz.Ahmet ede çaldiran

Ziyaretçi59667
Özü doğru sözü doğru başkanım

Ziyaretçi59619
eyt liler vermiycek kesinlikle zeynep coşanay

Ziyaretçi59636
Başkanım onlar siyasî çalışanlar foto çekilip adalet yapiyorlar

Ziyaretçi59658
Cüneyit Akyol Ve Ailesi seninle Sn Baskanim

Ziyaretçi59662
Bucaya ismail bekiroğlu yakişir seninleyiz başkanım sayın başkanim

Ziyaretçi59612
bucada oturmayalar buca bele sitesinde çalışıyormuş gibi maaş alıyorlar tolga celik

Ziyaretçi59630
Halk adamı büyük insan Bekiroğlu

Ziyaretçi59653
Başkanının yapacağı değil yapamacağı proje varmı acaba halkın başkanı

Ziyaretçi59619
başkanım uçanyola yakın cadde üzeri birahaneleri kaldıracakmısınız saygılar

Ziyaretçi59658
Akyol Ailesi Seninle Sn Başkanim

Ziyaretçi59635
Doğan Akbaykallı ben 15yaşda hastalandım başkannım beni tedavi erdirdi Allah bin ke

Ziyaretçi59630
Allah razı olsun senden başkanım oğlumu işe soktun çocuk hayata döndü sayende

Ziyaretçi59612
tolga çelik

Ziyaretçi59653
8 yıl önce yapmış olduğu iyiliği hayat boyu unutmam Allah ondan razı olsun

Ziyaretçi59619
başkanımın hafızası süperdir .

Ziyaretçi59636
Martın sonu 1 nisan şakası güvercinler uçacak

Ziyaretçi59653
Başkanım seni çok seviyoruz senin iyiliğini hayat boyuu unutmayınız

Ziyaretçi59624
Ulaşımda çok eziyet çekiyoruz.şirinyerden ışıkkente direk giden otobüsümüzü geri istiyoruz.Tek dolmuslarda peirisanız.Çaldırandan Ahmet edem

Ziyaretçi59612
belediyede çalısıymış gibi görünenler kahvede oturup maaş alanları elicekmi sın başkanım

Ziyaretçi59619
bunları söyleyin başkanım o kadar gereksiz konuşan varki ..

Ziyaretçi59619
başkabım önce belediye çalışanları bir bir elensin lütfen

Ziyaretçi59619
İnsanların yanında hayvanlarında dostu ..

Ziyaretçi59619
Etrafımızda kaç kişiiye iş sağladınız ..

Ziyaretçi59619
59617 Başkanım ben Zeynep coş..Süpersiniz ..

Ziyaretçi59630
Başkanım binlerce kişiyi ev sahibi yapmıştın onu anlat lütfen gene yapacak mısın aynı projeleri?

Ziyaretçi59612
hayırlı yayınlar başkanım tolga çelik buca senin dır

Ziyaretçi59639
Seninleyiz başkanım

Ziyaretçi59617
Buca için tek doğru ismail Bekiroğlu

Ziyaretçi59635
Büyük bucaya büyük başkan bekiroğlu yakışır 1 nisan da bucalilar bekiroğlu nu bekliyoruz hayır lı olsun

Ziyaretçi59619
hepsi doğru hepsi doğru ...

Ziyaretçi59617
Özü sözü doğru ismail Bekiroğlu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI
                              Kot Etek

Copyright©2012 FRM MEDYA AJANS