ALTIN 194,2678
DOLAR 4,7133
EURO 5,4850
BITCOIN $6.733
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

ASALIM GİTSİN

Sedat Çağırgan
FRM TV'de Blog Yazarı
21.02.2016

Bir süredir İDAM geri gelsin sesleri yükseliyor. Sapıklar, tecavüzcüler ve teröristler idam edilsin diyor halkımızın bir kısmı.

Tamam asalım gitsin.

Peki ama kim asılacak?

Ve kim asacak?

Sırf “kravat taktı” yada yargılama süreci boyunca boynunu büküp “evet efendim, pişmanım efendim” dediği için neredeyse devletten alacaklı duruma getirilen tecavüzcü sapıklar için mi idam kararı alacak mahkemeler.

Yoksa dağ kadrosundaki görev süresini tamamlayıp şehirde görevlendirilen ve şehirde rahat hareket etmesi için teslim olup sakladığı silahının yerini tarif ederek ve işlediği onlarca cinayete rağmen sadece “dağda bulaşık yıkayıp yemek yapıyordum” diyerek pişmanlık yasasından yararlanan terörist için mi idam kararı verecek mahkemeler?

Yoksa;

Çete üyelerini yargılayıp onlarca yıl cezaevinde yatıran ama terör örgütü üyelerinin birkaç yılda serbest bırakılmasını sağlayan ceza kanunu ve hukuk sistemimiz mi idam edecek terörist ve sapıkları?

Mevcut düzende idamın geri gelmesi sadece masumların idam edilmesine sebep olur.

Kimler mi bunlar?

Tecavüze uğrayan kadın idam edilir. Yada teröriste operasyon yapıp teröristleri inlerinde öldüren askerlerimiz.

Günümüzün düzeni masumları düzmek üzerine kurulmuşken gerçek suçluların idam edilmesi olasılığı çok düşük.

Peki idam sesleri neden yükseliyor? Onlarca yıldır insanımız bazı suçlarda idamın geri gelmesini istiyordu ama nedense son yıllarda bu ses iyice yükseltildi. Son on yıldır büyük bir algı yönetimi uygulanıyor üzerimizde.

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti 2 nci Dünya savaşına girmek için can atıyordu. Ama halkı istemiyordu. Halkın fikrini değiştirip savaş istemesini sağlamak için Alman istihbaratına, Amerika’nın İngiltere ve Avrupa’ya gönderdiği gıda ve ilaç taşıyan gemilerinde silah olduğu söylentisi gibi yalan ve hatalı bilgiler sızdırılarak Almanların bu sivil yardım gemilerini batırmaları sağlandı. Buna rağmen Amerika halkı savaşa girmeyi istemiyordu. Ta ki Amerikan donanmasının büyük bir kısmının anlamsız bir şekilde Pearl harbor limanında toplatılması ve Japonya’nın bu limana saldırmasına kadar.

Şimdi de mahkemeler ve yasalar aracılığıyla tecavüzcülere ve teröristlere ayrıcalık tanınarak rahat hareket etmeleri sağlanıyor. Halkımızın bu suçlulara öfke beslemesi ve idamı istemesi amaçlanıyor. Şartlar oluşunca ne olacak?

İdam geri geldiğinde sürekli affedilen tecavüzcüler ve teröristler mi idam edilecek?

Yoksa yıllar önce “Ergenekon” düzmecesi gibi sahte belgelerle görevden uzaklaştırılıp tutuklanan askerlerimiz mi?

Hiç düşündünüz mü? Beş yıl önce idam yürürlükte olsaydı, sahte belgelerle ve terör örgütü üyelerinin tanıklığıyla “Terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan tutuklanan İlker Başbuğ mevcut yasalara göre vatan haini olduğu için idam edilebilecekti. Ve diğer değerli komutanlarımızda.

Eğer bugün idam geri gelirse asılacak olanları size söyleyeyim;

Kısa giyinen yada erkeklerde şehvet uyandıran KADINLAR. Bazı erkeklerin kadınların gölgesinden bile tahrik olduğunu hatırlarsak Avrupa’nın karanlık çağında gerçekleştirdiği ve on binlerce kadının “CADI” diye avlanıp, yakalanıp öldürüldüğü gibi bizde de bir cadı avı furyası türeyecek ve kadınlar korku imparatorluğunun kölesi haline getirilip dünya ile bağları koparılacak.

Devlet büyüklerimiz tarafından sürekli “Ya benim partimdensiniz yada terörist” anlamına gelen cümleler kuruluyorken vatan haini olarak idam edilecekleri tahmin etmek de hiç de zor olmasa gerek.

İdama karşı değilim ama bu kararı verecek olanların kendi çıkarlarına göre bu kararı verecek olmalarına karşıyım.

Meclisteki vekillerin neredeyse yarısı hakkında bir dava dosyasının dokunulmazlık yüzünden bekletildiğini hatırlarsak diyebiliriz ki;

 

“Suçluların çıkardığı yasalar suçluları korur!”

Ve bu yasalar devlet düşmanlarını değil yasayı çıkartanların kendi düşmanlarını cezalandırır.

21.02.2016

0
ETİKETLER: , , ,