FRM TV

Soluksuz Geçen Ömür

Duygu Çetin’in 18 Kasım 2017 tarihli blog yazısı.

Duygu Çetin

Duygu Çetin

FRM TV'de Program Yapımcısı

Soluksuz geçen bir ömür sanki… Ömrüm Günlerin koşuşturması…
Çekimler, çocuklar derken birbiri arkasına gelen işler, güçler, gülüşmeler… Aşkı Fotoğrafa sığdırmışım, oğluşlarımla bütünlemişim. Aynada gülen gözlerime bakarken fısıldamışım aşkın adını. Yalnız çıkmışım vapur yolculuklarına. Yalnız çay içmeyi seçmişim bir liman çaycısında. Güneşi yanlız yudumlamışım. Bir çift bacağımla arşınlamışım yolları.

Aşk ertelemeye gelir mi? Sorusuna hep donuk bakmışım. Yalnız ömrüme, en güzel taç olan, nefes olan oğluşlarıma kondurmuşum aşkı.

Evlat aşkı başka hiç diyememişim. Tadını fotoğraftan almışım hayatın. Her doğum çekiminde tekrar anne olmuşum, her gelin damat çekiminde tekrar tekrar evlenmişim.

Soluklarımda hissetmişim aşkı, hücrelerimde işlemişim. Bir tek bu denli aşıkken aşka, hayatıma akıtamamışım. Yol vermemişim.. İçimdeki deli kız yalnız yolculuk planları yapıyor, yalnız serüvenler çiziyor. Kâh iki delikanlımla, Kah yanlızlığımla…

Basit olduğu kadar önemsemeye değer diye fısıldıyor zaman, bütün o es geçtiğim noktaları yüzüme vurarak…  Aşk es geçmeye değer mi…!!!

0
BU YAZIYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
MELEKLER VE CELLATLAR - 18 Şubat 2018
AŞKLA - 14 Şubat 2018
IŞIKLAR İÇİNDE - 22 Ocak 2018
Taraf - 16 Aralık 2017
Soluksuz Geçen Ömür - 18 Kasım 2017
İYİ UYKULAR… - 15 Ağustos 2017
DÜŞ… - 24 Temmuz 2017
ÜÇ HARF BİR HECE - 18 Temmuz 2017