FLAŞ HABER
FRM TV

Muğla açıklarında deprem! Son depremler

Ege bölgesindeki birçok şehirde hissedilen deprem vatandaşları korkuttu.

  • 21 Temmuz 2017
  • 0 YORUM
  • 146 KEZ OKUNDU

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 01:31’de Muğla yakınlarında 6,3 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin 5 Km derinlikte ve 6.2 şiddetinde olduğunu duyurdu. 

Deprem için Yunanistan kaynakları ise ilk verdikleri bilgilerde 6.6 şiddetini verdiler. Yunanistan kaynakları ayrıca depremin yerin 10 km altında gerçekleştiğini belirtti.

Bu arada Kos adasında bir barın yıkıldığı ve bu binada bazı can kayıplarının oluşabileceği belirtiliyor.

BODRUM BELEDİYE BAŞKANI: ÇOK ŞİDDETLİ SARSILDIK

Muğla açıklarında meydana gelen depremin en çok hissedildiği bölgelerden biri olan Bodrum’un Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, çok şiddetli bir sarsıntı meydana geldiğini belirterek, “Şu ana kadar bize gelen herhangi bir kötü durum yok. İnşallah da olmaz. Şu an bilgileri topluyoruz” dedi.

Sarsıntı İzmir merkez ve Fethiye’ye kadar geniş kıyı şeridinden de hissedildi. Depremin ardından vatandaşlar kendilerini açık alanlara attı.

SU BASKINLARI MEYDANA GELDİ

Bu arada deprem sonrası Bodrum’da su baskınlarının meydana geldiği açıklandı. Deprem uzmanları, fay hattında yukarıdan aşağıya doğru bir kırılma meydana geldiğinde bu tür su baskınlarının oluşabileceğini belirtiyor.

ARTÇILAR SÜRÜYOR

6.3 şiddetindeki depremin ardından artçılar da sürüyor. 01.37 ve 01.52’de iki ayrı deprem daha meydana geldi. 4.3 ve 4.6 şiddetindeki depremler yeniden paniğe sebep oldu.

BÜYÜK YARIKLAR OLUŞTU

Bu arada Muğla Belediyesi, deprem nedeniyle bazı yollarda dev yarıkların oluştuğunu açıklarken, bir binanın da yıkıldığı belirtildi. Bu arada ilçede bazı bölgelere elektrikler verilemiyor.

MUĞLA VALİSİ: HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK

CNN Türk canlı yayınında konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek: “Tüm ilçelerimize ulaştık. Herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır” açıklamasında bulundu.

BODRUM DEVLET HASTANESİ’NİN ACİL SERVİSİ BOŞALTILDI

İzmir, Muğla, Aydın, Denizli, Manisa başta olmak üzere Ege Bölgesi’ndeki birçok ilde hissedilen deprem nedeniyle sokaklara çıkan vatandaşlar endişelendikleri için evlerine dönmedi.

Bu arada Bodrum’da birçok binanın yanısıra Devlet Hastanesi’nin acil servisi bölümünün duvarında da çatlaklar meydana geldi. Bunun üzerine acil servisteki hastalar bahçelere taşındı. Bodrum’da trafolarda meydana gelenh hasar nedeniyle birçok kesimde elektriklerin kesik olduğu ayrıca bölgede aşırı yüklenmeden dolayı telefonla ulaşımda da sıkıntılar yaşandığı belirtildi. Gümbet’te ise dev dalgalar oluştuğu ve sahile vurduğu öne sürüldü.

 

 

Bu yayını değerlendirin
Bu yayına toplam: 0 kişi puan verdi. Genel: (5 üzerinden) 0
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ