FRM TV

MERHABA

Öncelikle tüm FRMTV takipçilerine merhaba. Bugünden itibaren FRMTV’deki bu köşede hayata dair çeşitli yazılarla sizlerle bir araya geleceğiz.

Murat AKDENİZ

Murat AKDENİZ

FRM TV'de Blog Yazarı

İnternet ve internet yayıncılığı konusunu başka bir yazıda kapsamlı biçimde irdeleyeceğiz. Ancak kısaca kendimle ilgili kısmından bahsetmem gerekirse, ben de bir süredir biraz hobi, biraz da belli başlı bazı konularda insanlara faydalı olma arzusuyla çeşitli içerikler üretiyorum.

Youtube üzerindeki Şurdan BurdanTV adlı kanalda, 40’ın üzerinde özgün video ve amatör bir anlayışla üretilen içerikler. Bunun yanında, çok yakın zamanda yine farklı konulara dair görüşlerimi paylaştığım blog yazıları yazmaya başladım. Burada da, zamanım ölçüsünde ilgi duyduğum konularda yazmaya çalıştım. Çalıştım diyorum zira, bu yazılarıma bundan sonraki süreçte ağırlıklı olarak, FRMTV ‘de devam edeceğim.

Öncelikle internet televizyonculuğunun, sunduğu görece daha özgür yapısı nedeniyle dahi desteklenmesi gerektiğine yürekten inanıyorum. Eminim ki, bu alandaki gelişim, toplumun daha doğru ve daha nitelikli içeriklere ulaşmasına katkı sağlayacaktır.

Ancak FRMTV’nin benim için burada yer almama neden olan özel bir önemi de var. FRMTV’nin kurucu, yapımcı ve yönetmenlerinden sevgili Vedat ÇAĞIRGAN, bundan tam 20 yıl önce aynı yönetimde görev yapıp, birlikte güzel ve önemli çalışmalara imza attığımız bir arkadaşım. Hal böyle olunca da, kendisinden gelen yazarlık davetine icabet etmemek elbette olmazdı. 20 Yıl sonra böyle bir platformda yeniden bir araya gelmenin, hem o en genç, en heyecanlı, en aktif yıllarımıza bir selam olması bakımından ve hem de geleceğe yönelik güzel işler yapabilmek adına heyecan verici olduğunu söylemeliyim.

Bundan sonraki dönemde ben de zamanım ölçüsünde FRMTV’de yazıyor olacağım. Yayıncılığın hızla sanal dünyaya evrildiği bu alanda, suya sabuna dokunma ya da dokunmama kaygısı olmaksızın, sadece ama sadece gördüklerimizi, bildiklerimizi, düşündüklerimizi sizlerle paylaşacağız. Bunu yaparken de kimseye yaranma çabası içerisinde olmadan, kimsenin kişisel hesaplarının argümanı haline gelmeden, kısacası kimsenin adamı olmadan ilke ortaya koyarak, objektif bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

İçerik konusuna gelince, yaşamın pek çok alanına yönelik önemsediğimiz, ilgi duyduğumuz ve sizlerin de görmek, okumak istediğiniz konular yer alacak blogumuzda. Ne sadece siyaset, ne de tamamen apolitik bir içerik olacak. Sizleri siyasetin kasvetiyle boğmayacağız. Nasılsa bunu yapan pek çok usta kalem var! Ancak elbette, memlekette konjonktürel olarak çok önemli gelişmeler yaşanırken penguenlerin çiftleşmesinden de bahsetmeyeceğiz!

Aklımızın erdiği, dilimizin döndüğünce toplumsal olarak kanayan yaralarımıza da değineceğiz. Belki bazen bam teline de dokunacağız. Hobilerimize ve ilgi alanlarımıza yönelik konu ve gelişmelerden de bahsedeceğiz. Mesela kendimden örnek vermek gerekirse, akıllı cihazlara büyük ilgi gösteren biri olmanın verdiği eğilim nedeniyle, bu alandaki gelişmeleri de zaman zaman okuyabileceksiniz. Belki izlediğimiz güzel bir filmin bizi etkileyen, sarsan noktalarına değineceğiz. Kimi zaman da değişik bir yol izleyerek, sizlerin de katkılarınızın olacağı interaktif bir blog olarak karşınıza çıkacağız.

Bunların dışında, ilk gençlik yıllarından itibaren birbirinden farklı çeşitli gençlik platformlarında görev yapmış, sorumluluklar almış biri olarak, genç arkadaşlarımın tüm sorun ve beklentilerine de elbette bu blogda her zaman yer vereceğiz.

Sonuç olarak, mümkün olduğunca bizi, hepimizi ilgilendiren, kimi zaman üzen, kimi zaman mutlu eden, ama konuşulması gerektiğine inandığımız konularla sizlerle olacağız. Ancak hemen ve önemle vurgulamak istediğim bir noktayı da yazmadan geçemeyeceğim. Günümüzde ne yazık ki, pek çok alanda ve sektörde giderek artan bir yozlaşma içerisinde olduğumuz malum. Bunun ister istemez medyaya da sirayet ettiği de yine su götürmez bir gerçek.

Daha ilk yazıda bunları tek tek sıralayıp kimseyle polemiğe girmek değil amacım. Belirtmek istediğim, bu blogda yazılanları beğenirsiniz, beğenmezsiniz. Eleştirirsiniz ya da paylaşırsınız. Bunların hepsi olağan olasılıklardır. Ancak bu blog her şeyin böylesine kirlenmekte olduğu günümüzde, temiz bir sayfa olarak yayın hayatına devam edecek ve dediğim gibi, beğenip beğenmemek sizin takdiriniz elbette. Ancak okuyacaklarınız hiçbir zaman, içerisinde birtakım hesaplar barındırmayacak. Hiçbir zaman hiçbir görüşün toplum mühendisliğine soyunmak gibi bir hadsizlik içerisinde olmayacak.

Önümüzdeki dönemde yayınlarımıza vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederim.

 

0
BU YAZIYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
9 EYLÜL - 5 Eylül 2017
GENÇLİK VE SİYASET - 20 Ağustos 2017
İYİ Kİ VARSIN EREN - 13 Ağustos 2017
MERHABA - 10 Ağustos 2017
  • Harun Eryılmaz

    ilk yazınız hayırlı olsun. oldukça mütevazi had sınırları keskin bir yazı olmuş tebrik ediyorum. toplum muhendisligine gelince. bu memlekette zaten herkes toplum muhendisi malesef.

  • Erkan Kahraman

    Girelim be hocam polemiğe girmek güzeldir 🙂