FRM TV

Buca’da 6 bin kursiyere ücretsiz eğitim

Buca Belediyesi hobi, sanat ve meslek sanat kurslarında kış dönemi başlıyor. Üç yılda 10 bin 72 kursiyere ücretsiz eğitim veren Buca Belediyesi, 2017-2018 kış sezonunda da 6 bin Bucalı’ya eğitim vermeyi hedefliyor.

Buca Belediyesi; bilgisayar işletmenliğinden, kuaförlüğe, ahşap boyamadan aşçılığa kadar 42 dalda düzenlediği kurslara pop orkestrası, kukla tiyatrosu ve sinema ve yönetmenlik kursları gibi yepyeni branşlar da ekledi. Çocuklara yönelik sanat kursu başvuruları 6 Ekim’de başlayıp, 14-15 Ekim tarihlerinde yapılacak yetenek sınavıyla start alırken, hobi ve meslek kursu başvuruları Ekim ayı sonuna kadar devam edecek. Yaşamın tamamının bir eğitim süreci olduğunun altını çizmek için eğitim yatırımlarının merkezine sadece çocukları değil her yaş gurubunu koyan Buca Belediyesi, çocuklar ve yetişkinler için açtığı hobi, sanat ve meslek kursları ile binlerce Bucalı’ya eğitim imkanı sunuyor.

Çocuklar ve yetişkinler
Bucalılar, Evka-1 ve Çamlıkule Semtevleri ile Güzel Sanatlar, Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi, Şirinyer Kadın Aktivite Merkezi ve Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde düzenlenen kurslarla Bucalılar yetenekleri doğrultusunda boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirme imkanına kavuşacak. Çocuklar ve yetişkinler olarak iki grup altında 42 ayrı dalda faaliyet gösterecek olan kurslar sayesinde binlerce Bucalı yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalayacak. Çocuklara yönelik sanat kursları da düzenleyen Buca Belediyesi, Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde halk oyunları, gitar, keman, bale, resim, tiyatro ve kukla branşlarında 1415 Ekim tarihlerinde yapılacak yetenek sınavıyla adaylarını alacak. Mali imkanları yeterli olmayan ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde ders desteği programları açan Buca Belediyesi, 12. sınıf öğrencileri için üniversiteye yönelik ders programlarına da Ekim ayı içinde başlayacak.

Merkezlere göre kurs branşları şöyle:
Çamlıkule Semtevi;
Yetişkin okuma-yazma, işaret dili, diksiyon, iş garantili dikiş-nakış, kuaförlük ve güzellik bakım, pilates-aerobik, yetişkin resim, yetişkin İngilizce, yetişkin satranç, kokulu sabun.

Kadın Aktivite Merkezi
Kat-ı, yetişkin resim, ahşap boyama, bez bebek, takı tasarım.

Evka-1 Semtevi
Dikiş ve moda tasarımı, pastacılık, aşçılık, yetişkin resim, kuaförlük ve güzellik bakım, takı tasarımı, zumba, pilates, step, aerobik, bağlama, işaret dili.

Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi
Almanca, Rusça, Fransızca, İngilizce, etkili iletişim, fotoğrafçılık, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, yetişkin bağlama, yetişkin halk oyunları, pilates, diksiyon eğitimi, işaret dili eğitimi, bilgisayarlı muhasebe, bilgisayar işletmenliği, yetişkin tiyatro, yetişkin bağlama, yetişkin halk oyunları, yetişkin pop orkestrası, yetişkin kukla tiyatrosu, yetişkin sinema ve yönetmenlik kursu, çocuk halk oyunları, çocuk gitar, çocuk keman, çocuk bale, çocuk resim, çocuk tiyatro ve çocuk kukla tiyatrosu.

Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi
Yetişkin okuma yazma.

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi
Makine dikiş, pastacılık, aşçılık, pilates, takı tasarımı, diksiyon, işaret dili, ahşam boyama, moda tasarımı, zumba.

0
BU YAYINI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ