FRM TV

Barodan yanan ormanlara ağaçlandırma kampanyası

İzmir’in Menderes ilçesinde geçtiğimiz yaz yanan yaklaşık 800 hektarlık ormanlık alanın ağaçlandırılması için İzmir Barosu kampanya başlatıyor.

İzmir Barosu Başkanı Avukat Aydın Özcan, beraberinde Çevre Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Muammer Erçoban, Çevre Komisyonu üyesi avukatlar ve Menderes Baro Temsilcisi Avukat Figen Türkkal’ın da bulunduğu heyetle Menderes ilçesinde geçtiğimiz 1 Temmuz’da yanan ormanlık alanı gezerek incelemelerde bulundu. İzmir Barosu Başkanı Özcan, “İzmir Barosu olarak her zaman kentimize, tarihimize, suyumuza, havamıza, ormanımıza sahip çıkıyoruz. Bu bölgede çıkan yangını da yüreğimiz kanayarak izlemiştik. Şimdi bu alanı gezerken bir kez daha aynı acıyı hissediyoruz. Ancak artık içimizde bir umut var. Kent ve Çevre Komisyonumuzda gönüllü çalışan meslektaşlarımız ile birlikte bu alanın tekrar ağaçlandırılması ve bu alanın tekrar eski görünümüne kavuşması için vakit kaybetmeden bir ağaçlandırma kampanyası başlatmaya karar verdik” dedi.
Baro Başkanı Aydın Özcan, tüm İzmirlilerin destek vermesini bekledikleri kampanyaya ilişkin detayların kısa süre içerisinde İzmir Barosu İnternet Sayfası ve sosyal medya hesaplarından kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Atakan Şen 
İZMİR (İHA)

0
BU YAYINI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ